Velitel konvoje v ČT: Byli jsme upozorněni na hrozbu incidentů. Jak v Polsku, tak ČR. A původně jsme měli jet rychleji

31.03.2015 23:00

V dnešních Událostech, komentářích se hovořilo o průjezdu amerického vojenského konvoje. Hostem byl velitel vojenského konvoje Timothy Payment, který prozradil, co je pro americké vojáky v České republice symbolické a jaké byly původní plány průjezdu konvoje.

Velitel konvoje v ČT: Byli jsme upozorněni na hrozbu incidentů. Jak v Polsku, tak ČR. A původně jsme měli jet rychleji
Foto: Hans Štembera
Popisek: V areálu kasáren 17. listopadu si mohli lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku zblízka. I přes nepříznivé počasí byl zájem velký

Velitel konvoje Timothy Payment prohlásil, že byli američtí vojáci předem upozorněni, že může dojít i k incidentům, jelikož mohou existovat i skupiny odpůrců konvoje. Dostali prý stejné informace jak o Polsku, tak o České republice. Pro konvoj je podle jeho slov symbolické, že jsou nyní zrovna v Plzni, jelikož prý jejich předchůdci zde bojovali ve druhé světové válce. Zprvu při plánování průjezdu konvoje mělo dojít k mnohem rychlejšímu přesunu, pak se plány změnily tak, že konvoj měl dělat více zastávek a hovořit s obyvateli.

Sociolog médií Jaromír Volek jako host pořadu prohlásil, že v médiích byl dán stejný prostor jak odpůrcům konvoje, tak těm, kteří s průjezdem konvoje souhlasili. „Česká média prokázala demokratičnost,“ řekl Volek. Média však podle něj až příliš upozorňovala o průjezdu amerického vojenského konvoje.

Volek míní, že díky ruské propagandě, která ukazuje obrázek o české nespokojenosti s průjezdem konvoje, ruská vláda jen mobilizuje voliče. Dle něj je ruská televize Russia Today propagandistická televize financována „velmi štědře“ z Kremlu.

  • Další fotogalerie z průjezdu amerického vojenského konvoje ZDE

reklama

autor: ste

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…