Velký bratr bude sledovat vše. Sex, spánek... Vám pošle upozornění, že moc nakupujete, varoval Kubera Witowskou

30.05.2017 20:04

V úterním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Světlaně Witowské senátor Jaroslav Kubera (ODS). Skoro ještě ani nestačil dosednout a už rozjel svůj tradiční slovní koncert. Vyjadřoval se k zákazu kouření v restauracích. Že je normální nekouřit? Víte, normální je mít sex jen za účelem plození dětí, řekl mimo jiné Kubera.

Velký bratr bude sledovat vše. Sex, spánek... Vám pošle upozornění, že moc nakupujete, varoval Kubera Witowskou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

„Já svobodu považuji za něco nedotknutelného a tak zásadního, a přitom si jí nevážíme, že jsem se rozhodl udělat zásadní krok. Rozhodl jsem se, že přestanu kouřit. Ale vymluvili mi to, tomu možná nebudete věřit, lékaři, kteří mi řekli, že bych tím mohl ohrozit svůj život,“ spustil Kubera.  

Lidé, kteří se dnes z protikuřáckého zákona radují, zítra zapláčou, neboť „dobrotrusové“ se u kouření ani náhodou nezastaví, jak ostatně ukázala už pamlsková vyhláška. Ale co se stane, pokud si někdo v restauraci zapálí po 31. květnu? „Tak ono se nestane nic, protože to by ti policisté museli mít tolik lidí, ti orgáni, těch by muselo být tolik, že to nemohou zvládnout. Dokonce se chystají antikonfliktní týmy na Praze 1,“ kroutil hlavou Kubera.

Proto je proti zákazu kouření a považuje ho za omezování svobody, které ordinuje českým občanům „Ludvík XIX.“, tímto titulem Kubera poctil ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. „Víte, kolik alkoholiků se napije, přijde domů a zbije ženu? Ale tohle všechno Ludvík XIX., ani jeho náměstkyně Lenka Teska Arnoštová ze zákona vyškrtali, protože většina tohohle národa ráda pije a oni k tomu nenašli odvahu,“ rozohňoval se dál Kubera.

„Až zvítězí vegetariáni, tak se děsím toho, že nám zakážou jíst maso, protože zabíjet kuřata je nehumánní. Celé to směřuje k tomu, že Velký bratr bude sledovat všechno. To vy si koupíte už třetí šaty a najednou vám stát pošle upozornění, že jste nakupovala už moc. Mně by přišlo upozornění, že už jsem si koupil třetí karton cigaret,“ vykreslil chmurnou budoucnost Jaroslav Kubera.

Senátor odmítl přistoupit na tezi, že normální je nekouřit. „Normální je spát osm hodin denně. A kdo to dělá? Normální je mít sex jen za účelem plození dětí. A kdo to takhle dělá?“ ptal se Kubera.

Protikuřácký zákon je nástrojem, kterým se stát snaží vychovávat své dospělé občany, a to je podle senátora absolutně špatně. ODS proto chystá jedno zásadní opatření, které lze shrnout do dvou zásadních tezí. „My chceme regulaci regulací a zákaz zákazů. To, čeho lze dosáhnout bez zákazu, dosáhněme bez zákazu,“ shrnul filozofii ODS Kubera. „Naší základní myšlenkou je žít a nechat žít.“

Mě Zeman nezajímá

Witowská mu následně vmetla do tváře Janu Nečasovou Nagyovou. „ODS prý nabízí silný program a stabilní zemi. Vy si myslíte, že vám to budou lidé věřit, kdy tady byla vaše vláda, kterou údajně řídila šéfka Úřadu vlády? To vám mají voliči věřit?“ útočila na Kuberu Witowská.

Kubera byl poněkud skeptický. Voliči možná ODS věřit nebudou. „A víte proč? Protože týden před volbami bude z Německa zrovna ke stíhání vydán Alexandr Novák. Jen náhodou to bude týden před volbami a média o tom budou psát,“ uvedl Kubera. „A vám nepřijde v pořádku, když média připomínají, co má ta či ona strana za sebou?“ zeptala se okamžitě moderátorka. „To je jistě v pořádku, ale podle mě není fér tyhle kauzy přičítat Petru Fialovi, který za ně nemůže,“ ohradil se Kubera.

Nakonec došlo i na přímou volbu prezidenta. Prý je stále ještě možné, že se do prezidentského boje zapojí i Kubera. „Ale rozhodnu se určitě až po volbách do sněmovny, protože tam se může ještě stát mnohé,“ konstatoval Kubera. A pokud se opravdu rozhodne kandidovat, nabídne pozitivní program, v němž se nebude zabývat současným prezidentem Milošem Zemanem. „Mě Zeman nezajímá,“ řekl jasně Kubera. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…