Velký majetek nemám, říká exředitel ŘSD Hala

17.04.2012 17:07

Michal Hala v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes odmítl obvinění vznesená proti němu v souvislosti s jeho působením ve funkci výkonného ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Velký majetek nemám, říká exředitel ŘSD Hala
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Michal Hala popřel, že by uzavíral pro stát nevýhodné smlouvy. „Žádnou smlouvu jsem nepřipravoval, nedoporučoval či neschvaloval s vědomím, že je pro ŘSD nevýhodná ani aby nevýhodná byla,“ řekl v MfD.

K otázce svého působení jako poradce a konzultanta uvedl, že se věnoval pouze privátnímu poradenství a neměl zakázky ze státní sféry. „Postupně jsem se přeorientoval na privátní subjekty, v té době mezi mými klienty nebyl žádný subjekt podílející se na realizaci veřejných zakázek pro ŘSD. A není dodnes," doplnil.

Velký majetek nemám

Pochybnosti o výši svého majetku odmítl  s tím, že není nijak rozsáhlý a ohradil se proti informacím o jeho výši, které zveřejnila některá média. „Nemovitý majetek jsem nabyl darem. Zdrojem pořízení ostatních majetkových hodnot a věcí movitých byly úspory zejména z platu na ŘSD, který odpovídal mé pozici a odpovědnosti, dále úvěry a půjčky, které postupně splácím.“

Při domovní prohlídce mu dle jeho slov byl policií zabaven investiční diamant a blíže neurčená finanční částka.  Jako nepravdivou odmítl informaci MFD  o jeho investici do sbírky luxusních hodinek, která měla být nalezena v jeho domě. „Nemám sbírku hodinek Breitling, tudíž jsem do nich neinvestoval. Žádám, abych nebyl nucen prokazovat, co všechno dalšího nemám, co nejsem a co jsem neudělal, neboť civilizovaný svět ctí zásadu, že nelze prokázat negativní skutečnosti,“  prohlásil Hala.

Hala je od prosince 2011 ve vazbě pro podezření z úplatků a uzavírání nevýhodných smluv během svého působení na ŘSD. Funkci výkonného ředitele ŘSD musel v roce 2010 opustit poté, co odešel tehdejší ředitel Petr Laušman, který byl obviněn společně s ním. Velký mediální zájem vzbudila jeho opulentní oslava narozenin v roce 2009, která dle odhadů stála skoro tři čtvrtě milionu korun, stejně jako jeho finančně náročná záliba v automobilových závodech.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jt

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

11:00 „Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

Předseda ODS Petr Fiala na svůj facebookový profil přidal novou fotku, kde se rozhodl ukázat jinou t…