Velký zátah NCOZ v nemocnicích. Deset lidí odvedli

19.02.2024 20:38 | Zprávy

V rámci vyšetřování vedeného Úřadem evropského veřejného žalobce (EPPO) v Praze bylo dnes provedeno 36 prohlídek a zatčeno deset podezřelých z korupce při zadávání veřejných zakázek na dodávky zdravotnického materiálu do nemocnic.

Velký zátah NCOZ v nemocnicích. Deset lidí odvedli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) provedla domovní prohlídky v jedenácti městech České republiky, v domech a kancelářích podezřelých a ve vedení dvou nemocnic.

Mezi podezřelými jsou generální ředitel jedné nemocnice a manažeři zadavatele veřejných zakázek jakož i ředitelé dodavatelů zdravotnické techniky, informoval na svém webu dnes Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO).

Jde o podezřelou zločineckou organizaci, která působí nejméně od roku 2022 a byla vytvořena s cílem systematicky manipulovat s veřejnými zakázkami na zdravotnický materiál pro nemocnice. Zvýhodňovala předem určené dodavatele a v některých případech se pořizovalo zdravotnické vybavení bez zahájení zadávacího řízení. Zdravotnické vybavení zahrnovalo operační stoly, vybavení pro laparoskopické a artroskopické operace, endoskopy, defibrilátory, chirurgické vrtačky a ventilátory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šejna zpovídal chvilkaře. U otázky na ČT ho chytil do pasti

18:50 Šejna zpovídal chvilkaře. U otázky na ČT ho chytil do pasti

Mladý pravicový aktivista Adam Šejna z Restartu Česko debatoval s příznivci spoku Milion chvilek pro…