Velmi surové video: Černoši zbijí bělocha, který bezvládně leží na silnici. Pak přiskočí další, sundá mu kalhoty a začne…

30.06.2020 16:34

Jen za posledních šedesát minut se po celém světě nahrálo několik stovek videí, fotografií a příspěvků, které se týkají globálně rozšířené iniciativy Black Lives Matter. Ta má za cíl upozornit na údajnou rasovou segregaci a nesprávné zacházení s menšinami ve Spojených státech. Jenomže podle řady tweetů nejsou ani zástupci tmavé pleti žádní svatoušci.

Velmi surové video: Černoši zbijí bělocha, který bezvládně leží na silnici. Pak přiskočí další, sundá mu kalhoty a začne…
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Útok na bezvládného bílého muže skupinou černochů
reklama

Velmi krátké video, publikované v úterý odpoledne, se znovu poměrně rychle dostalo mezi nejpopulárnější tweety této sociální sítě. Nahrál ho člověk pod přezdívkou Helcurt, který se na Twitteru pohybuje od roku 2016 a podobný obsah, tedy rasismus naruby, publikuje pravidelně.

Záznam nelze blíže určit, nelze ani specifikovat místo nebo správný čas. Helcurt k němu pouze v angličtině uvedl, že „tohle nikde neukážou, protože to nepodporuje narativ“. Míněno je hnutí #BlackLivesMatter.

Co tedy na drastickém záznamu vidíme?

Situace se zdá být dramatická, jelikož na zemi leží běloch, nehýbe se. Během chvíle se odněkud vyřítí černý muž a s rozběhem mu skočí na hrudník a břicho. Za chvíli na ležícího muže nastoupí několik dalších jedinců tmavé pleti, kteří pokračují v útocích. Ležící běloch se nebrání. A to dokonce ani ve chvíli, kdy mu další černoch sundává boty a svlíká kalhoty. Scéně je přítomno asi deset lidí.

Bití na zemi, svlíkání oblečení oběti  (zdroj: Twitter, 30. 6. 2020)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma a Xaver o Witowské z ČT. Na tenkém ledě. Zas bude zle

11:23 Ondřej Hejma a Xaver o Witowské z ČT. Na tenkém ledě. Zas bude zle

Komentátorem Podtrženo sečteno byl tentokrát zpěvák a novinář Ondřej Hejma. Okomentoval mladého akti…