Velvyslanec Kolář rezignuje na post v Rusku

19.07.2012 22:56 | Zprávy

Diplomat Petr Kolář letos opustí místo velvyslance v Rusku, uvedl ve čtvrtek web deníku E15.cz. Odvolával se mimo jiné na informace české diplomacie. "Ministerstvo zahraničních věcí řešilo náhradu na místě velvyslance v Moskvě," uvedl bez dalších podrobností mluvčí diplomacie Vít Kolář. Petr Kolář se ČTK k informacím o svém odchodu odmítl vyjádřit.

Velvyslanec Kolář rezignuje na post v Rusku
Foto: RussianMind
Popisek: Staronový ruský prezident Vladimir Putin

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ve čtvrtek na dotaz ČTK uvedl, že žádná Kolářova žádost o odvolání do Černínského paláce nedorazila. K odchodu z Moskvy ministr uvedl, že oficiální informaci o tom nemá. Schwarzenberg připomněl, že velvyslance jmenuje a odvolává prezident republiky na návrh vlády.

Každý velvyslanec někdy končí, jeden dřív a jeden později

"Na ministerstvo nic (žádost) nedorazilo, jestli něco dorazilo na Hrad, o tom nic nevím. Samozřejmě každý velvyslanec někdy končí, jeden dřív a jeden později, ale pochopte, že dokud nemám oficiální zprávu, nemůžu o tom mluvit," řekl ministr na vojenském letišti Kbely po příletu z Barmy.

Diplomat Kolář působí jako velvyslanec v Moskvě od února 2011, kdy v Kremlu předal pověřovací listiny. Pokud by odešel letos, byl by to předčasný odchod. Obvyklá doba působení na jednom místě je totiž kolem čtyř let. Může to ale být i více.

Petr Kolář v minulosti vedl české zastupitelské úřady v USA, Irsku a Švédsku. Byl také náměstkem ministra zahraničí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…