Velvyslanec v Egyptě vysvětloval Zemanovy výroky. Doufá ve zlepšení

10. 10. 2013 22:17

Český velvyslanec v Egyptě Pavel Kafka vysvětloval dnes generálnímu tajemníkovi Ligy arabských států (LAS) Nabílu Arabímu české postoje k umístění českého velvyslanectví v Izraeli. Kafka telefonicky z Káhiry ČTK řekl, že schůzka byla věcná a pracovní a trvala asi půl hodiny. Kafka doufá, že české postoje byly vyjasněny, a nabyl dojmu, že ČR a liga by mohly zesílit vzájemnou komunikaci.

Velvyslanec v Egyptě vysvětloval Zemanovy výroky. Doufá ve zlepšení
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident si po návštěvě muzea našel čas i na oblíbené novináře

Na pokyn Hradu na setkání se zástupci LAS Kafka zopakoval stanovisko prezidenta Miloše Zemana, že stěhování české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma by bylo možné za podmínky uzavření mírové dohody mezi Izraelci a Palestinci. Kafka informoval také o postojích české diplomacie k blízkovýchodnímu konfliktu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Schůzka se konala právě kvůli nedávným výrokům Zemana o možném přemístění českého velvyslanectví. Kafka uvedl, že Arabí předal Kafkovi písemné stanovisko, v němž liga Zemanovy výroky ve středu odsoudila; považuje je za porušení mezinárodních rezolucí a práv Palestinců. "Pan generální tajemník mě informoval o přijatém usnesení," uvedl český diplomat.

Zeman v pátek přijme palestinského diplomata

Postavení Jeruzaléma je jedním z hlavních problémů izraelsko-palestinského konfliktu. Naprostá většina států má svá velvyslanectví v Tel Avivu kvůli nevyjasněnému statusu Jeruzaléma.

Český prezident byl od neděle do středy na oficiální návštěvě židovského státu. Přitom mírnil svá dřívější slova o stěhování velvyslanectví. Zeman v pátek přijme na Hradě pět nových velvyslanců v Praze, mezi nimi i palestinského diplomata Džamála Muhammada al-Džamála, oznámila prezidentova kancelář.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

14:43 Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

Kauza nákupu televize Nova Petrem Kellnerem rozhádala i dva bývalé kolegy z magazínu Respekt. Tím pr…