Věřící Kalousek a Duka: Včera další kolo. A vyhrocené

24. 6. 2020 10:17

Poté, co Česká biskupská konference nominovala do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek oznámil, že uvažuje o vystoupení z církve. Teď ho kardinál Dominik Duka zvedl ze židle znovu. Kalousek na nejvyššího českého katolického duchovního udeřil, že lže.

Věřící Kalousek a Duka: Včera další kolo. A vyhrocené
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Když se na konci května stala Hana Lipovská členkou Rady ČT, Kalousek naznačil, že uvažuje o odchodu z církve. Nechápe totiž, jak Česká biskupská konference mohla do rady nominovat právě tuto osobu.

„Otče kardinále, Vámi nominovaná osoba se vyjádřila, že nerozumí smyslu veřejnoprávních médií. Ideální kvalifikace pro radní ČT. Díky Vám jsem byl desítky let hrdý na to, že jsem katolík. Kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím,“ napsal na twitteru Kalousek na konci května.

O pár týdnů později udeřil na Dominika Duku znovu. Tentokrát kvůli dopisu, který mu poslal premiér Andrej Babiš.

Předseda vlády poděkoval Dukovi za to, jak se studenti teologických fakult a mnozí jiní věřící zapojili do boje s čínským koronavirem.

Babiš píše Dukovi

Duka na oplátku Babišovi poděkoval za vstřícnost vůči věřícím v době epidemie.

„Pane předsedo, ještě jednou děkuji za vstřícnost vůči věřícím v době epidemie tzv. čínské chřipky – COVID19 . Vnímám také za svoji povinnost vyjádřit Vám i Vašim spolupracovníkům z krizového štábu a Vlády ČR své uznání za její zvládnutí a tím i za minimalizaci ztrát na životech,“ poděkoval Duka Babišovi.

Duka píše Babišovi

A právě tím Kalouska rozčílil. Předseda poslaneckého klubu připomněl, že zatímco do hobbymarketů vláda vstup v čase Velikonoc povolila, do kostelů se věřící nedostali. Ani v tento největší křesťanský svátek.

„Jakou vstřícnost konkrétně máte na mysli, Eminence? Já si pamatuji vstřícnost vůči hobbymarketům, které prý měly (na rozdíl od kostelů) vysoké stropy. Mám ale možná špatnou paměť. Můžete mi, prosím, připomenout, jakou vstřícností mě pan premiér jako věřícího obdařil?“ zeptal se Kalousek. „Když už jste se rozhodl vůči státní moci lhát, Otče kardinále, nemluvte ‚za všechny věřící‘. Já věřím. A za mě nemluvíte,“ udeřil Kalousek na Duku.

Kalousek píše Dukovi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Občanská válka v USA? Jestli Trump obhájí, stejně ho nebudou poslouchat... Ladislav Jakl ukazuje na velmi vážnou věc

16:09 Občanská válka v USA? Jestli Trump obhájí, stejně ho nebudou poslouchat... Ladislav Jakl ukazuje na velmi vážnou věc

Ameriku čeká dramatický až tragický konec roku 2020 a začátek roku příštího, říká Ladislav Jakl, býv…