Věřící psycholog se veřejně omluvil za chamtivost svých bratří

25.06.2012 8:31

Psycholog Jeroným Klimeš se opřel do majetkových nároků církví. Zejména v případě katolické církve by se podle něj mělo při vracení majetku zohlednit, že od roku 1948 poklesl počet věřících z 77 procent na 10 a zhruba stejným poměrem by se měl snížit vrácený majetek.

Věřící psycholog se veřejně omluvil za chamtivost svých bratří
Foto: Martin Kovář
Popisek: Arcibiskup Duka s kadidlem
reklama

Klimeš v Lidových novinách připomíná, že roku 1948 katolická církev zastupovala přibližně 77 procent populace, zatímco dnes je to sotva 10 procent. „Při každém rozchodu si expartneři berou část společného majetku. Katolická církev tedy dnes připomíná zhrzeného exmanžela, který si osobuje nárok na celé bývalé jmění obou partnerů. Na odliv věřících podle Klimeše reaguje zvláštní logikou: „Rozvedla ses? Nejenže nic nedostaneš, ale ještě mi zaplatíš bolestné a kompenzaci inflace.“

Navíc podle něj počet věřících stále ubývá a církev není schopna s tím nic udělat. „Za pár let tu bude nás věřících jako homosexuálů, ale na rozdíl od nich budou církve disponovat 130 miliardami,“ vysmívá se.

Nabytý majetek navíc podle něj bude církev korumpovat. Již Ježíš si podle něj uvědomoval, že bohatství je při cestě k Bohu kamenem na krku. „Přemíra bohatství naopak zakonzervuje shnilé praktiky stávajícího kléru a nikdy nedojde k tolik potřebné obrodě církve,“ píše psycholog.

Ježíš podle Klimeše, který se v článku pro Lidové noviny prezentuje jako věřící, rozhodně nestojí na straně církve. Cituje jeho slova „Mějte se na pozoru před každou chamtivostí.“  A omlouvá se nevěřícím za své chrapounské bratry a sestry.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

20:20 Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

ANKETA Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Tomáše Petříčkem (ČSSD) dnes označili …