Věřím, že pro ODS nastanou lepší časy, prohlásil poslanec Zahradník

12.02.2014 16:18

Poslanec ODS Jan Zahradník odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Zajímala je dostavba Temelína, lustrační zákon nebo budoucnost občanských demokratů. Zahradník zastává energetickou soběstačnost České republiky, a tak je pro dostavbu. V případě ODS věří, že v budoucnu nastanou lepší časy.

Věřím, že pro ODS nastanou lepší časy, prohlásil poslanec Zahradník
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS
reklama

Jeden ze čtenářů se Zahradníka ptal na důvody pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín. „Přijde mi, že my děláme všechno naopak než vyspělé země, co tam přestává fungovat a je nahrazováno modernějšími technologiemi, věcmi, k nám přichází jako zázračná novinka,“ myslí si čtenář Mráz.

Nové „krásné“ evropské obnovitelné zítřky by domácnostem několikanásobně zdražily elektřinu

Zahradník připomněl, že státy EU mají do roku 2030 z rozhodnutí europarlamentu snížit emise oxidu uhličitého o 40 procent. Zároveň se má zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie na 30 procent.

V současnosti prý průměrná česká domácnost přispívá na obnovitelné zdroje 500 korun za měsíc. „Ten nový krásný cíl EU, ty nové krásné evropské obnovitelné zítřky by tento příspěvek několikanásobně zvýšily,“ vysvětlil Zahradník. Dostavba třetího a čtvrtého bloku Temelína má tedy zaručit energetickou soběstačnost České republiky.

Návrh na zrušení lustračního zákona byl zamítnut. Vláda funguje dál

Poté se pan Mráz zeptal na názor Zahradníka na lustrační zákon. Poslanec na něj odpověděl po projednávání návrhu KSČM na zrušení onoho zákona. „Návrh komunistů byl včera odpoledne rozhodnutím Poslanecké sněmovny zamítnut a lustrační zákon platí dál. Jak jsme viděli, vláda kvůli tomu nepadla,“ uzavřel zástupce opoziční ODS.

ODS v opozici platí za některé kroky vlády Petra Nečase

Na závěr jedna čtenářka popřála ODS, aby se jako strana vzchopila. Zároveň se zeptala na vysokou nezaměstnanost v České republice. „Co jste ale pro její snížení udělali za sedm let vlády vy? A myslíte si, že jste se v minulém volebním období chovali tak, jak nyní hlásáte?“ zajímala se žena pod přezdívkou „princezna_sisi“.

Zahradník věří, že pro ODS nastanou lepší časy. Připustil, že nyní strana platí za některé kroky Petra Nečase, které mimo jiné přispěly i k vysoké míře nezaměstnanosti. „Zrovna zvyšování daní nebo odmítnutí schwarz systému považuji za škodlivé. Podle mého názoru právě pružnost a širokost nabídky pracovních míst může přinést mnoho dobrého,“ uvedl Zahradník.

Nezaměstnanosti nepomůže zvyšování minimální mzdy nebo sociálních dávek

Stejně podle něj může pomoci zavedení částečných úvazků, rozšíření možnosti uzavírat dohody o provedení práce nebo daňové úlevy pro podnikatele, kteří nabízejí místa nezaměstnaným. „Co naopak nepomáhá, je stálé zvyšování sociálních dávek, omezování paušálů živnostníků nebo zvyšování minimální mzdy,“ řekl Zahradník směrem k nové vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…