Veselo v ODS. Miroslava Němcová sjela Petra Nečase kvůli Číně. A ten jí poslal neméně pádnou odpověď

26. 3. 2016 11:42

Předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS) se nechce smířit s prohlubováním česko-čínských vztahů. Nejnověji kvůli tomu veřejně vyčinila i svému bývalému šéfovi a expremiéru za ODS Petru Nečasovi. Informoval o tom server Novinky.cz.

Veselo v ODS. Miroslava Němcová sjela Petra Nečase kvůli Číně. A ten jí poslal neméně pádnou odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Němcová ale nejprve zkritizovala předsedu dolní parlamentní komory Jana Hamáčka (ČSSD) kvůli tomu, že převzal záštitu nad seminářem o vztazích obou zemí v prostorách Poslanecké sněmovny, kam byl pozván mj. profesor univerzity ÚV Komunistické strany Číny.

Celý text je ZDE

Skutečnost, že semináře se účastnil rovněž Petr Nečas, Němcovou nemile překvapila. „Petr Nečas tam nebyl vůbec vyslán ODS, nikoho z nás nezastupoval. Poslanecký klub, vedení strany, nikdo nevěděl o této jeho aktivitě,“ uvedla poslankyně pro server ParlamentníListy.cz. Podle Němcové by se určitě v roli předsedy vlády podobných akcí neúčastnil.

Nečase, který se věnuje poradenství, zaměřuje se mj. na spolupráci s Čínou a byl například i v podnikatelské delegaci provázející prezidenta Miloše Zemana v Číně, slova Němcové pobavila.

„Bývaly časy v ODS, kdy platil princip, že soukromí je nedotknutelné,“ řekl Právu s tím, že ho velmi zaujal zájem funkcionářů strany, kteří se – jak řekl – starají o soukromé pracovní aktivity řadových členů ODS. Jestli to prý má být nový trend, že stranické špičky začnou prověřovat soukromé pracovní aktivity členů a budou je veřejně posuzovat, tak se strana dostala někam jinam, než chtěla.

„Beru to tak, že paní poslankyně ve svých názorech trochu uletěla, ale to se stane každému a nechci z toho dělat větší drama,“ dodal ironicky expremiér Nečas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…