Veselý islám. Turecký kazatel varoval před masturbací. Neuvěříte, co se vám prý při ní může stát

20.06.2015 9:45

Komentátor Benjamin Kuras v týdeníku Reflex pobaveně okomentoval informaci o nové muslimské fatwě. Vyznavači islámu se nejnověji musí zříci některých sexuálních praktik, například masturbace. Kuras k tomu dodává, že s Mohamedovou vírou očividně může být i zábava.

Veselý islám. Turecký kazatel varoval před masturbací. Neuvěříte, co se vám prý při ní může stát
Foto: Redakce
Popisek: Benjamin Kuras
reklama

Podle nové fatwy islámských učenců bychom se, zvláště pak pokud jsme muslimové, měli zdráhat masturbace. Mohla by nám z ní totiž v posmrtném životě otěhotnět ruka, a její potomci by se hlásili u Alláha o svá dědická práva. „A vy byste o ně museli pečovat,“ píše Kuras.

Vyhlášení nové fatwy je spojeno se jménem tureckého televizního imáma jménem Mücahid Cihad Han. Podle Kurase je to přitom mnohem účinnější varování než klasická ateistická verze moravských maminek: „Nehraj si se šulínkem, nebo ti zčerná a upadne!“

Masturbaci jako trestný čin si prý televizní imám nicméně klasifikovat netroufl, neboť v koránu o ní není jediná zmínka. Prorok a jeho spolubojovníci měli totiž tolik manželek, konkubín a otrokyň, že na masturbaci neměli čas pomyslet. Zmiňují se o ní stručně jen hadísy, a ty ji spíš povolují jako krajní případ sebezáchrany před pokušením znásilnit ženu patřící bližnímu.

Zato Nasruddin z Buchary, z pověstí známý súfistický mudrc mulla, podle Kurase masturbaci věnuje zvláštní pozornost. „S těžkými bolestmi hlavy a chronickou malátností totiž navštívil místního felčara, který se ho zeptal, jak často souloží,“ přidává Kuras ihned příhodu muslima, který byl fatwou zaujat.

Za rozbřesku se svou první ženou, po snídani s druhou ženou, po obědě s třetí ženou, po večeři se čtvrtou ženou. Mezitím někde ještě s jednou otrokyní, druhou otrokyní a třetí otrokyní. A pak ještě třikrát týdně si zajdu do bordelu,“ popisuje Kuras Nasruddinovu odpověď, pročež mu felčar poví, že to má určitě z toho.

Alhamdulillah barak allahufik (Alláhovi dík a požehnání na věky věků),“ děkuje Nasruddin. „Já už jsem se děsil, že to mám z té masturbace,“ vysvětlil felčarovi své obavy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…