Veterinární správa tvrdí, že Vydra koně netýrá

17.03.2012 17:22

Herec Václav Vydra čelí kritice kvůli kontroverzní metodě ošetřování kopyt, kterou autority v oboru označují za týrání. Podle Radiožurnálu do sporu teď zasáhla Státní veterinární správa, která vyslala na farmu Malčany kontrolu a došla k závěru, že Václav Vydra koně netýrá.

Veterinární správa tvrdí, že Vydra koně netýrá
Foto: Martin Kovář
Popisek: Herec a chovatel koní Václav Vydra

„Já jsem to víceméně předpokládal, protože koně se mají dobře, nic jim neschází a jsou v dobrém stavu,“ říká Vydra. Přesto chovatelé tvrdí, že koně po metodě hlubokého strouhání kopyt nápadně kulhají. „Koně nekulhají po strouhání, to je nesmysl. Video, které koluje a které natočil někdo z odpůrců a ohánějí se s ním, tam jsou natočené moje kobyly, které byly po těžkém vytrvalostním výletě a bylo toho na ně dost,“ tvrdí herec. 

Zásadní problémy shledány nebyly

Na kontrolu koní se vydal osobně i šéf středočeské státní veterinární správy Zdeněk Císař. Zvířata prohlédl, zaměřil se na kopyta a týrání nezjistil. „S tím, že jsme si nechali předvést všechny koně. Potom jsme se zaměřili na koně, na které byla podána stížnost, a v ani jednom případě jsme nezjistili, že došlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Chápu, že se bude spousta lidí ohrazovat, neboť záběry, které proběhly ve sdělovacích prostředcích, mohou zavádět velké otazníky, ale při naší kontrole doopravdy nebyly shledány zásadní problémy."

Vydra spornou metodu propaguje v Institutu celostní péče, na jehož provoz dostal dotaci 5 milionů korun. Tu navrhlo ministerstvo zemědělství, což zástupci chovatelských svazů také tvrdě kritizují. Na farmě má totiž ustájené koně i ministr zemědělství Petr Bendl. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

reklama

autor: joh

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…