Větší ďábel než Soros? Levicový server hájí aktivistku Gretu

21. 8. 2019 14:49

S klimatickou změnou je to prý podobné jako s uprchlickou krizí. Podle serveru A2larm neumí čeští novináři ani o jednom z těchto témat psát komplexně. Zřejmě proto, že si nenastudovali dost podkladů. Dodnes prý řada publicistů není ani schopna rozpoznat migranta od uprchlíka. V případě klimatické změny si zase jen dokážou tropit žerty z mladé studentky Grety Thunbergové, kterou popisují jako veřejného nepřítele číslo jedna.

Větší ďábel než Soros? Levicový server hájí aktivistku Gretu
Foto: Repro ČT
Popisek: Aktivistka Greta Thunbergová na fóru TEDx
reklama

O Grétě Thunbergové – šestnáctileté švédské studentce – toho bylo napsáno již hodně. I v českých médií. Vymezoval se proti ní např. poslanec Václav Klaus mladší, když oznamoval vznik hnutí Trikolóra. Thunbergovou kritizoval i Klausův otec exprezident Václav Klaus starší. A spolu s nimi i řada dalších politiků.

Server A2larm tvrdí, že kopnout si do Gréty Thunbergové je dnes vlastně v módě. V roli hlavního ďábla prý nahradila amerického miliardáře maďarského původu George Sorose.

Anketa

Jsou události srpna 68 a srpna 69 stále pro český národ traumatem?

10%
90%
hlasovalo: 10829 lidí

„Greta Thunbergová sejmula z piedestalu George Sorose a stala se hlavním symbolem všeho, co Češi ve veřejném prostoru nemají rádi, zejména pak odvážného aktivistu. Soros byl ďábelský, protože byl starý, bohatý a mocný, ale Greta je ještě horší – je to puberťačka, nic neví, nic nezažila, a přesto má názor a nemlčí. Grety je plný Facebook i Twitter a iDNES kvůli ní dokonce začal předstírat investigativu. Proč bychom tedy o Gretě měli číst další článek? Protože situace, kdy si jedna polovina české mediální obce z Grety dělá legraci a druhá si zase dělá legraci z první poloviny je signifikantní pro způsob, jakým jsme schopni psát, informovat se a diskutovat o klimatické změně,“ uvádí k tématu server.

Skutečností prý je, že čeští novináři nepíší o klimatické změně komplexně, jak by si toto téma zasloužilo, nenastudovali si prý dost materiálů, údajně podobně jako v případě uprchlické krize.

„Neznalost základních faktů je sice tou nejvíce viditelnou, ale v zásadě možná nejméně důležitou částí problému. Stejně jako u debaty o migraci platí, že Google má doma každý, a kdo se o fakta zajímá, nejspíš si je snadno zjistí. Novináři tady ale zdaleka nejsou jenom od toho, aby nám předkládali ověřená fakta, ale především od toho, aby je dokázali zarámovat, okomentovat, přinést ve vhodný čas a ve vhodném kontextu a nechat k nim promluvit ty, kteří k nim mají, co říct. Případy výše uvedeného jsou ale v českém kontextu zhruba stejně obvyklé jako elektroauta v pražských ulicích,“ pokračuje server.

Nakonec dodává, že k diskusi nad tímto tématem je třeba pořizovat skutečné odporníky a nestavět debaty na toto téma na modelu, že pět minut dostanou Židé a pět minut Hitler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

20:22 Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

Žena, která vyhrála prvoinstanční soud proti Andrejovi Babišovi, Jana Filipová, se podívala na duši …