I když jde podle Lišky o rusky mluvící občany, chtějí, aby Ukrajina zůstala jednotná. Situace v oblasti je prý informačně nepřehledná nejen při pohledu z dálky, z Evropy, ale i pro samotné Ukrajince. Český politik se na Ukrajině setkal se zástupci aktivistů, novinářů, politiků i s běžnými občany. Spolu s ním do země přicestovali i Nikola Hořejš, protikorupční expert platformy Rekonstrukce státu, bývalý ředitel hnutí DUHA Petr Machálek a Heidi Hautalaová, bývalá finská ministryně životního prostředí.
Velká řada lidí, se kterými jsem se setkal, chce evropské směřování Ukrajiny, říká Liška
„Když se bavíte s místními lidmi, všichni vám shodně říkají, že neví dne ani hodiny, kdy přijde ruská invaze, a počítají s tím jako s něčím, co je velmi pravděpodobné," uvedl Liška. Podle jeho slov však drtivá většina lidí z různých proudů s připojením k Rusku nesouhlasí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: čtk, mp