Většinu vládních reforem Senát odmítne, myslí si Dienstbier

08.09.2011 18:11 | Zprávy

ČSSD pravděpodobně nepodpoří většinu reformních zákonů od koalice, až se dostanou do Senátu, kde má opozice většinu. Zároveň je podle Jiřího Diensbiera strana pro případný odchod z postu poslankyně VV Jany Drastichové.

Většinu vládních reforem Senát odmítne, myslí si Dienstbier
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier
„Je to podvod v obecném smyslu slova, ne trestně právním," popisuje čin poslankyně Jany Drastichové opoziční Jiří Dienstbier v Radiožurnálu. Uznává tedy, že sice svůj čin, kdy vyjmutím hlasovacích lístků svých chybějících kolegů zmanipulovala hlasování, neudělala schválně, pořád by ale měla dostat trest.

„Měla by nést i tak odpovědnost za to, co udělala," stojí za svým Dienstbier. „Poslanci a senátoři by měli být na dostatečné úrovni, aby se tohoto nedopouštěli," míní. Odmítá tím omluvu Drastichové, která svůj čin vysvětlovala jako nezkušenost. Poukázal i na jiné země v zahraničí, kde by podle něj politici při takovém přečinu třeba i dobrovolně odstoupili ze svého postu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to je ten dobrák, co dal 100 mega na zlatou toaletu.“ Rušno s drony

13:25 „Tak to je ten dobrák, co dal 100 mega na zlatou toaletu.“ Rušno s drony

Organizátoři projektu Nemesis, zaměřeného na dodávání dronů pro Ukrajinu, uspořádali tiskovou konfer…