Vězeň Kajínek pálí do Ratha: Nestěžuj si, chtěl bych tě vidět na mém místě

25.07.2012 18:27

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek poslal přes ParlamentníListy.cz vzkaz uvazbenému exhejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi. Podle Kajínka je Rath „bačkora“, která nic nevydrží a neustále si stěžuje, i když nemá na co.

Vězeň Kajínek pálí do Ratha: Nestěžuj si, chtěl bych tě vidět na mém místě
Foto: repro Youtube.com
Popisek: Doživotně odsouzený Jiří Kajínek

Kajínka dopálila nejen sněmovní řeč Davida Ratha, ve které bývalý hejtman kritizoval podmínky ve vazbě, ale i jeho občasné výlevy do médií zpoza mříží k veřejnosti o podmínkách výkonu vazby. Rath si před pěti dny postěžoval v dopise pro deník Právo, že v Litoměřicích trpí depresemi a vadí mu, že nemůže za mřížemi pracovat alespoň jako lékař. Rath se dokonce v návaznosti na svou zkušenost rozhodl sepsat novelu zákona o výkonu vazby, která podle něj odstraňuje ty nejnesmyslnější věci, jakou je třeba drastické omezení styku s rodinou. „Mé osobní zkušenosti jsou otřesné… Podmínky jsou takové, že vás zde rozkládají deprese, pocity beznaděje, stesk po domově a blízkých,“ tvrdí v dopise poslanec.

Kajínek sice před časem politoval poslance a psal o tom, že kdo vazbu nezažil, nikdy nepochopí, ale nyní mu natvrdo vzkazuje, ať si nestěžuje. „Chtěl bych všechny ty hrdiny řečnící v Poslanecké sněmovně vidět, jakými by byli hrdiny, kdyby byli na mém místě, když pan Rath neunáší to, co je pouze slabý odvar toho, co jsem zažil a zažívám! Ještě by měl David Rath zažít aspoň jednu eskortu, jakou zažívám já!!! Copak by říkal potom??" táže se pro ParlamentníListy.cz Kajínek.

Znovu k řečništi

Kromě sedmi milionů v krabici za údajné předražení rekonstrukce buštěhradského zámku vzal David Rath podle policie i další peníze, tentokrát za zmanipulování zakázek ve středočeských nemocnicích. S kumpány si úplatky dělil na třetiny. Policie proto znovu žádá o poslancovo vydání.


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pavel Kozdera

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…