Více než polovina členů Rady ČTK je prý ve střetu zájmů, vytáhla na světlo ČT

31.08.2018 22:41 | Zprávy
autor: vef

Hned čtyři ze sedmi členů Rady ČTK jsou ve střetu zájmů. Uvedla to ČT24 na základě informací ze středečního zasedání rady, kde to přiznal předseda rady Miroslav Augustin.

Více než polovina členů Rady ČTK je prý ve střetu zájmů, vytáhla na světlo ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

V Českém rozhlase pracuje syn Augustina, stejně tak i syn dalšího radního Pavla Foltána. Oba – Foltán i Augustin – jsou nominanti za ANO. Zákon o ČTK toto však zakazuje, uvádí ČT24. Osoby blízké nebo samotný člen rady by neměli mít finanční zájem na provozování hromadných sdělovacích prostředků. 

„Pokud by to skutečně bylo bráno tak, že z mé strany je střet zájmů naplněn, tak jsem připraven z funkce odstoupit. Nebo můj syn by z toho postu odešel,“ uvedl k tomu nyní Augustin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Ukrajina v NATO

Kromě toho, že by Ukrajina nesměla být ve válce, co dalšího by podle vás musela splnit, aby byla členem NATO, což prosazujete? A musí s tím souhlasit všechny členské státy? Myslíte, že je reálné, že budou? Neslibuje se Ukrajině něco, co je vlastně téměř vyloučeno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…