Viktor Orbán prý velmi pobouřil maďarské Romy. Začal je srovnávat s uprchlíky

10.09.2015 22:19

Slovenský DenníkN konstatuje, že maďarský premiér Viktor Orbán urazil část svých spoluobčanů – Romů –, které přirovnal k uprchlíkům. Konstatoval totiž, že EU nesmí chtít po Maďarsku, aby přijalo uprchlíky, když Maďaři nežádají Brusel, aby pomohl Maďarsku s romskou menšinou. Romy tím velmi pobouřil.

Viktor Orbán prý velmi pobouřil maďarské Romy. Začal je srovnávat s uprchlíky
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

„I my máme jednu danost... Že tu žijeme se statisíci Romy. Někdo o tom někdy někde takto rozhodl. My jsme to zdědili, je to naše situace. Musíme s tím žít. Vůči nikomu však nestavíme požadavky, směrem na západ už vůbec ne, aby také žili po boku početné romské menšiny,“ poznamenal premiér na schůzce s maďarskými diplomaty.

Následně vysvětlil, že vláda se v hodnocení uprchlické krize nepodobá krajně pravicovému Jobbiku. Odlišuje se tím, že např. neútočí na Židy.

Maďarské Romy Orbán velmi pobouřil, neboť podle jejich názoru zpochybnil maďarské občanství a s ním spojená práva maďarských Romů. Současná vláda se prý chová hanebně, když odmítá pomoci uprchlíkům s odvoláním na vlastní romské spoluobčany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…