Vít Bárta vidí do budoucnosti: Takhle šikovně Langer zatočí s policií

30. 8. 2012 10:14

Vít Bárta zhodnotil odvolání policejního prezidenta pregnantně: „Pitomý policejní politický puč, poprava policejního prezidenta, posměch poctivosti.“ Již před měsícem prý na svém webu upozorňoval, že ODS chce do čela policie dosadit Martina Červíčka, a mrzí jej, že se jeho slova zcela naplnila.

Vít Bárta vidí do budoucnosti: Takhle šikovně Langer zatočí s policií
Foto: tan
Popisek: Vít Bárta v nedělní Partii na Primě
reklama

I když však prý puč „Lessy ven - Langer s Červíčkem dovnitř“ možná spoustu policistů znechutí, pořád existuje naděje, že po řádném soudním jednání bude policejní prezident osvobozen, vrácen do funkce a s ním i naděje pro poctivé policisty.

Jenže do té doby bude muset Červíčkův  zákulisní vodič Ivan Langer rychle zablokovat šetření nákupů letadel CASA, Vondrova ProMoPra či Kalouskových interaktivních videoterminálů. Odvolávání vyšetřovatelů by bylo příliš okaté, nejspíš to tedy bude provedeno cestou reorganizace policie. Již se prý mluví o třech scénářích.

Celé prohlášení Víta Bárty ZDE

První možností je prý vznik Národního kriminálního úřadu, který by sloučil Šlachtův ÚOOZ a Martincovu finanční kriminálku. V rámci této reorganizace by bylo možné přesunout nepohodlné vyšetřovatele na bezvýznamné případy, nebo někam na školení. Druhou možností je reorganizace Policejního prezidia, která by dokázala dostat do hry další Langerovy žabáky, kteří by mohli tlačit na podřízené policisty. Třetí alternativou pak je zřízení zcela nového protikorupčního útvaru, který převezme kompetence ostatních útvarů. A v něm by se mohli uplatnit Langerovi zametači.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ve 27 letech si hrát na Havla? Vážně?!“ Minář dostává další rány od novinářů. I z Člověka v tísni

17:31 „Ve 27 letech si hrát na Havla? Vážně?!“ Minář dostává další rány od novinářů. I z Člověka v tísni

Bývalý předseda spolku Milion chvilek odkryl karty a prozradil, že vzniká hnutí Lidé PRO, se kterým …