Vítali mě mladí i senioři, pochvaloval si Zeman na konci výjezdu na Ústecko. A pak všem ukázal na typický příklad špatného novináře

05.10.2017 16:19

Prezident Miloš Zeman ukončil svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje ve Šluknově. Na tiskové konferenci jej, stejně jako po celou jeho cestu, doprovázel hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Vítali mě mladí i senioři, pochvaloval si Zeman na konci výjezdu na Ústecko. A pak všem ukázal na typický příklad špatného novináře
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Sešli jsme se na závěr malé jubilejní návštěvy pana prezidenta Miloše Zemana v jeho funkčním období. Byla to příjemná a úspěšná návštěva,“ zmínil úvodem hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Ten vzpomněl všechna navštívená místa. 

Bubeníček také zmínil Zemanova slova o těžbě lithia, kdy by zisky z této těžby měly podle jeho názoru plynout do Česka. Řeč byla také o památkách a jejich rekonstrukci. 

„Panu hejtmanovi bych chtěl nejdříve poděkovat za skvělou organizaci, nejenom jemu, ale i jeho týmu,“ sdělil Zeman a uvedl, že hodlá pokračovat ve svých krajských výjezdech, neboť jej o to žádá Asociace krajů. „Budu ignorovat názory novinářů, kterým do toho nic není,“ řekl. 

Následně pak Zeman pohovořil o splavnění Labe. „Po velkou část roku je však tato řeka nesplavná. K tomu, aby byla splavná, je zapotřebí vybudovat jezy u Děčína a zdymadlo u Přelouče,“ poukázal Zeman i na své setkání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO). „Byl jsem ujištěn, že Ministerstvo životního prostředí tyto stavby podporuje,“ dodal Zeman a vyjádřil se opětovně i k těžbě lithia. 

„Setkal jsem se jak s 500 studenty, tak s vedoucími klubů seniorů v divadle v Mostě, kterých bylo shodou okolností také pět set. Jako každého ješitného chlapa, a politik musí být ješitný, mě potěšilo nadšené přivítání jak ze strany mladé generace, tak ze strany seniorů,“ podotkl Zeman. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jeden z dotazů novinářů směřoval k společnosti Liglass, jež dala příspěvek straně SPO. Člen strany SPO Vratislav Mynář přitom za tuto společnost lobboval v Kyrgyzstánu. „Typický příklad špatného redaktora je, že se ptá na špatném místě. Nejsem aktivním účastníkem SPO. Zeptejte se tedy pana kancléře, udělejte s ním rozhovor. Myslím si, že pan kancléř vám velice rád vyhoví,“ sdělil Zeman k celé věci.

Druhá otázka pak směřovala k přeložení slavnostní přísahy vojáků z Hradčanského náměstí v Praze do Vyškova v den státního svátku 28. 10. „Hrad nikdy nepožádal o přeložení této akce, vyhověli jsem pouze žádosti armády,“ sdělil Zeman, jenž si následně i ulevil slovy „ach bože, bože“. 

Když pak mluvčí Jiří Ovčáček tiskovou konferenci ukončil, Zeman se ještě přihlásil ke slovu, aby se vyjádřil k dnešní titulní straně Lidových novin. Ty píší, že Zeman výrazně omezil pití alkoholu kvůli svému zdravotnímu stavu. „I když Lidové noviny o mně tentokrát výjimečně píší příznivě, je tato informace nepravdivá. Není pravda, že bych přestal pít alkoholické nápoje. Piju je dál s neutuchající chutí,“ uzavřel Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je bůh xenofob? Expert na islám nepotěší neomarxisty ani Sorose

21:21 Je bůh xenofob? Expert na islám nepotěší neomarxisty ani Sorose

Publicista a exmuslim Lukáš Lhoťan se na serveru Reflex.cz rozepsal o tom, zda je židovsko-křesťansk…