Vitásková by nepřijala žádnou funkci od Sobotky: Ten člověk připravil lidi na Ostravsku o střechu nad hlavou

10.04.2017 22:34

Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se na serveru Česká pozice pořádně obula do premiéra Bohuslava Sobotky. On měl údajně plné ruce práce s tím, aby zničil lidi na Ostravsku, a lobbisté v Praze teď mají plné ruce práce s tím, aby našli ty „správné“ lidi, kteří si sednou na ta „správná“ místa.

Vitásková by nepřijala žádnou funkci od Sobotky: Ten člověk připravil lidi na Ostravsku o střechu nad hlavou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková

Energetický regulační úřad začne již za pár měsíců – od 1. srpna – řídit nový orgán a Vitásková dopředu oznámila, že je připravena odmítnout jakoukoli případnou nabídku na působení v tomto orgánu – Radě Energetického regulačního úřadu.

„Nabídku do Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) bych z morálních důvodů odmítla, protože nechci mít nic společného s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který zničil životy lidí na Ostravsku a připravil je o střechu nad hlavou,“ nebrala si ubrousek před ústa dáma.

„Členy Rady ERÚ jmenuje vláda v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Kdo bude členem této rady, jejíž kompetence a rozsah řízení a především zodpovědnost nejsou v zákoně jednoznačně definovány, je předmětem tajných, polotajných schůzek a konspirací. Lobbisté mají plno práce, aby vyhověli zájmovým skupinám a pomohli dosadit do rady právě toho zástupce, který určité zájmové skupině bude vyhovovat. Po Praze běhají stejně, jako běhali před šesti lety, mají zaručené informace a vytvářejí dojem znalých situace,“ pokračovala.

Celý komentář naleznete zde.

Je toho názoru, že rada bude z hlediska politiků snadno ovladatelná, protože nebude těžké jednotlivé členy vyměňovat, jak bude třeba, čímž podle Vitáskové Energetický regulační úřad ztrácí nezávislost, kterou by měl ze zákona mít. Prý na to doplatí občané, kteří neplatí vlastní lobbisty, nýbrž stále věří politikům, že ošetří jejich zájmy. Lidé by tedy měli zpozornět a od 2. srpna důkladněji sledovat, jak jsou jejich zájmy hájeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…