Vítězný únor, nová forma znárodnění. Podnikatel se rozepsal, k čemu všemu povede Babišova evidence

10.02.2016 17:13

Místopředseda Strany soukromníků ČR ve Zlínském kraji Michal Dvouletý se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k dnes odsouhlasené elektronické evidenci tržeb. „Jak si pantáta komoří našel fígl na novou formu znárodnění,“ zkonstatoval lakonicky. Podle něj prohlasování zákona bylo zcela v rozporu s demokratickými principy i platnými zákony.

Vítězný únor, nová forma znárodnění. Podnikatel se rozepsal, k čemu všemu povede Babišova evidence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna schválila návrh zákona o EET. Část opozičních poslanců z řad TOP 09 a ODS před hlasováním opustila sál, poslanci KSČM se hlasování zdrželi

„Především hospodští, malí živnostníci, řemeslníci a další podnikatelé si tak zřejmě budou muset začít zvykat na to, že stát a jeho úředníci mu budou doslova stát za krkem a zcela bezdůvodně sledovat každý finanční pohyb. Budou vědět, kdy a jak velké částky platí jednotliví hosté, kdy má hospoda ‚okurky‘ a kdy naopak praská ve švech. Budou ve svých státních archivech shromažďovat obchodně velmi citlivé informace, které v kombinaci s kontrolním hlášením DPH a dalšími registry, které vláda připravuje, vysvléknou podnikatele doslova do naha,“ podotkl Dvouletý. Podle něj bude tak každý postaven na hanbu a na každého se bude stát i veřejnost nadále dívat jako na podvodníka. 

Ing. Michal Dvouletý, MBA

  • Soukromníci
  • zastupitel Zlínského kraje a města Uherské Hradiště
  • krajský zastupitel

Jak Dvouletý následně uvádí, stát pomalými kroky vede naši tržní ekonomiku k nové formě znárodnění. „Firmy sice nechá umordovaným podnikatelům, kteří i při sebelepší vůli budou vždy jednou nohou v kriminále, ale sám je bude de facto ovládat, řídit a online kontrolovat,“ konstatuje. Dostává tak dle jeho názoru na frak také právo na soukromé vlastnictví. „Protože co je moje, je moje a pokud nepáchám nic protiprávního či nemorálního, nemá nikdo právo mi hledět přes rameno a narušovat moje soukromí. V ochraně těchto principů, na kterých snad měla právo moje a každá další generace vyrůstat, však zdá se zůstáváme v menšině,“ sdělil. 

Původní text ZDE

Dvouletý není přesvědčen ani o tom, že elektronická evidence tržeb je skvělým nástrojem k tomu, abychom v České republice zatočili se šedou ekonomikou a narovnali podmínky pro všechny podnikatele. Naopak je přesvědčen o opačném efektu. „EET pouze a jen vytlačí velké množství malých živnostníků buď na úřad práce nebo právě do šedé zóny. Kdo z mikrovinařů si dnes založí oficiální živnost? Kdo z výrobců domácích marmelád se požene pro první živnostenský list? Nikdo! Raději zůstanou doma a budou prodávat svou ‚kvalitu‘ pod rukou, bez daní a s vystrčeným zadkem na vládní chamtivost,“ konstatuje.

„Přiznám se, že jsem chtěl jednou předat štafetu svému synovi v zemi, která bude přece jen vypadat trochu jinak. Po dvou letech ‚makání‘ se naše děti spíš budou za naši totalizující se zemi stydět. Ale jen tehdy, pokud to dopustíme. A pantáto komoří, spolehněte se, že společně uděláme vše pro to, aby se tak nestalo,“ uzavřel Dvouletý.

reklama

autor: vef

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

9:46 Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

Chtěli zpestření Vánoc formou levného cukroví z Polska, ale nakonec to hodili slepicím. Tak dopadli …