Vláda anarchistů. Spletli si Prahu se skautským táborem. Zdrcující účtování Hřibovy koalice

11. 8. 2019 16:29

Pražská koaliční vláda funguje zhruba tři čtvrtě roku a podle komentátora Bohumila Pečinky se v podstatě potácí od krize ke krizi. Potácí se v ní proto, že Piráti a část politiků uskupení Praha sobě se pokoušejí vést město po způsobu anarchistů a aktivistů uvažujících v malých měřítkách. A podle toho to také dopadá.

Vláda anarchistů. Spletli si Prahu se skautským táborem. Zdrcující účtování Hřibovy koalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Piráti se podle Pečinky pokoušejí vést město anarchistickým způsobem, čímž údajně navazují na práci Zelených pod vedením Matěje Stropnického v časech koalice ANO, ČSSD, Zelených, STAN a KDU-ČSL, kterou řídila tehdejší primátorka dosazená hnutím ANO Andreje Babiše (Adriana Krnáčová).

„Podstatou celé krize je konflikt mezi anarchistickým řízením města, které provozují Piráti a část uskupení Praha sobě, a ostatními stranami bez ohledu na to, jestli jsou v opozici, nebo koalici. Část vedení pražské rady v čele s primátorem kopíruje politiku Strany zelených z minulého volebního období v čele s Matějem Stropnickým. Základní strategií je nepřiznané brzdění územního rozvoje, vnitřní výstavby města, což kombinují s marketingovými gesty,“ konstatoval Pečinka v textu pro Info.cz.

Problém je podle Pečinky v tom, že jak Piráti, tak Zelení vlastně vzešli z kroužku aktivistů, kteří mají pocit, že co je malé je pěkné, a velké obchody, či kancelářské objekty, jejichž výstavbu prosazují např. někteří developeři, pěkné nejsou. Pečinka však varuje, že s touto filozofií můžete řídit možná tak malou vesnici, ale ne milionovou metropoli, jakou je Praha. Když se o to přece jen pokoušíte, nemůže to dopadnout jinak než špatně.

„Někteří ‚mladí strejcové‘ z vedení Prahy by raději řídili mix Ladových Hrusic a skautského tábora. To je zdroj jejich často nepochopitelných postojů a reakcí,“ shrnul situaci Pečinka.

Současná koalice se prý shodne tak akorát na tom, že bude třeba zrušit novoroční ohňostroj, aby netrpěli pejsci, ale domluvit se na zásadních projektech, které by Prahu posunuly kupředu, jako je vyřešení bytové krize, to už je horší.

Situace je podle Pečinky tak špatná, že by si i předseda Pirátů Ivan Bartoš oddechl, kdyby pražský pirátský primátor Hřib padl. Zato šéf hnutí ANO a předseda vlády by asi byl raději, kdyby Piráti vládli až do sněmovních voleb v roce 2021 a totálně se přitom znemožnili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel byl renesanční člověk! Udělal pro nás mnoho, říká mladá fotografka

15:25 Havel byl renesanční člověk! Udělal pro nás mnoho, říká mladá fotografka

Fotografka Eliška Podzimková se narodila až v roce 1992, takže sametovou revoluci nezažila. Přesto j…