Vláda anarchistů. Spletli si Prahu se skautským táborem. Zdrcující účtování Hřibovy koalice

11.08.2019 16:29 | Zprávy
autor: mp

Pražská koaliční vláda funguje zhruba tři čtvrtě roku a podle komentátora Bohumila Pečinky se v podstatě potácí od krize ke krizi. Potácí se v ní proto, že Piráti a část politiků uskupení Praha sobě se pokoušejí vést město po způsobu anarchistů a aktivistů uvažujících v malých měřítkách. A podle toho to také dopadá.

Vláda anarchistů. Spletli si Prahu se skautským táborem. Zdrcující účtování Hřibovy koalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Piráti se podle Pečinky pokoušejí vést město anarchistickým způsobem, čímž údajně navazují na práci Zelených pod vedením Matěje Stropnického v časech koalice ANO, ČSSD, Zelených, STAN a KDU-ČSL, kterou řídila tehdejší primátorka dosazená hnutím ANO Andreje Babiše (Adriana Krnáčová).

„Podstatou celé krize je konflikt mezi anarchistickým řízením města, které provozují Piráti a část uskupení Praha sobě, a ostatními stranami bez ohledu na to, jestli jsou v opozici, nebo koalici. Část vedení pražské rady v čele s primátorem kopíruje politiku Strany zelených z minulého volebního období v čele s Matějem Stropnickým. Základní strategií je nepřiznané brzdění územního rozvoje, vnitřní výstavby města, což kombinují s marketingovými gesty,“ konstatoval Pečinka v textu pro Info.cz.

Problém je podle Pečinky v tom, že jak Piráti, tak Zelení vlastně vzešli z kroužku aktivistů, kteří mají pocit, že co je malé je pěkné, a velké obchody, či kancelářské objekty, jejichž výstavbu prosazují např. někteří developeři, pěkné nejsou. Pečinka však varuje, že s touto filozofií můžete řídit možná tak malou vesnici, ale ne milionovou metropoli, jakou je Praha. Když se o to přece jen pokoušíte, nemůže to dopadnout jinak než špatně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…