Vláda bude jednat o nasazení vojáků při střežení muničního skladu

3. 11. 2014 6:33

Vláda by dnes mohla rozhodnout o nasazení armády při střežení muničních skladů u Vlachovic na Zlínsku. Jeden ze skladů před dvěma týdny vybuchl a poté vyhořel. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) minulý týden uvedl, že by na ostrahu mohla být nasazena asi stovka vojáků. Ministr dodal, že vyzve nájemce skladů, aby neprodleně začali vyklízet zdejší objekty s municí. Pokud firmy sklady nevyklidí, bude na státu, aby zasáhl a odvezl uskladněnou munici na vlastní náklady.

Vláda bude jednat o nasazení vojáků při střežení muničního skladu
Foto: Archiv
Popisek: Aktivní zálohy AČR

Kabinet dnes projedná i materiál, který se týká možného zavedení kurzarbeitu. Koalice se na podobě tohoto opatření, které má zabránit propouštění, shodla před dvěma týdny. Z dosavadních návrhů vyplývá, že by o finanční příspěvek mohly žádat podniky v potížích, které zavinila krize či živelní pohroma. Zaměstnancům by platily 40 procent jejich průměrného výdělku, stát by dodal dalších 20 procent. Příspěvek by úřady dávaly maximálně šest měsíců, ale i opakovaně. Podmínkou by bylo vzdělávání pracovníků při výpadku výroby. 

Vláda bude mít na programu i strategii pro rovnost žen a mužů. Podle materiálu by mělo být do roku 2020 aspoň 40 procent žen ve vedení státu a firem. Pomoci k tomu mají takzvaná pozitivní opatření, třeba kvóty. Materiál počítá i s kroky ke srovnávání rozdílu mezi výdělky žen a mužů a k přilákání více mužů do učitelské profese či k péči o děti a starší generaci. Česko v různých mezinárodních srovnáních podmínek žen a mužů končívá hluboko pod polovinou žebříčku. 

Ministři dostanou rovněž zprávu o stavu romské menšiny v ČR za loňský rok, ze které vyplývá, že rostl počet chudinských ghett a romských rodin žijících v nevyhovujících a předražených ubytovnách. Nezlepšilo se ani začleňování romských dětí do běžných škol či zaměstnávání dospělých Romů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

17:22 Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budouc…