Vláda bude jednat o testování na úřadech či práci z domova

05.03.2021 6:50 | Zprávy
autor: čtk

O zavedení povinného testování na covid-19 pro státní zaměstnance či povinné práci z domova by na dnešním mimořádném zasedání měla jednat vláda. Ministerstvo zdravotnictví předloží také nařízení o pracovní povinnosti pro studenty některých středních a vysokých škol. Ministr možnost znovu zapojit mediky či studenty zdravotnických škol do práce v nemocnicích v minulých dnech už několikrát zmínil, kvůli jejich studijním povinnostem ale k tomu zatím nepřikročil.

Vláda bude jednat o testování na úřadech či práci z domova
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný

Povinné testování pro státní zaměstnance by mohlo začít od středy 10. března. Tuto středu začalo povinné testování v podnicích nad 250 zaměstnanců. Firmy ho musejí u všech pracovníků dokončit do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci mají testování zahájit dnes a dokončit 15. března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Putin není Hitler. Jak to evropští politici zmatenému publiku vysvětlí?

18:12 Putin není Hitler. Jak to evropští politici zmatenému publiku vysvětlí?

POHLED IVANA HOFFMANA Domlouvá se konec ukrajinské války, Evropa potupně sedí doma. Ta Evropa, která…