Vláda bude mimořádně jednat o šíření nového typu koronaviru

12.03.2020 6:42

Vláda se dnes dopoledne sejde na mimořádném jednání. Bude se zabývat aktuální situací kolem šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru. Informoval o tom Úřad vlády. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) po středeční schůzce ústavních činitelů avizoval, že se dají očekávat další zpřísnění bezpečnostních opatření. Také náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v České televizi řekl, že pokud by šíření viru nadále pokračovalo rychlým tempem, je namístě uvažovat o omezení pohybu lidí ve veřejném prostoru.

Vláda bude mimořádně jednat o šíření nového typu koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády
reklama

Během středy v České republice výrazně stoupl počet nakažených lidí. Od úterý hygienici zaznamenali 31 nových případů, což byl dosud nejvyšší denní nárůst. Celkem tak ve středu večer v Česku bylo 94 lidí prokazatelně nakažených novým typem koronaviru. Nové případy byly zaznamenány v Praze a v devíti dalších krajích.

Bezpečnostní rada státu v úterý vyhlásila zákaz konání všech akcí, při nichž by se na jednom místě mohlo shromáždit více než 100 lidí. Přerušena je také výuka v základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. Ve středu se situací na Pražském hradě mimo jiné zabývali nejvyšší ústavní činitelé. Vystrčil po jednání řekl, že opatření přijatá v Česku kvůli koronaviru zřejmě budou opět zesílena.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…