Vláda bude řešit osud Vitáskové, autorské právo nebo soudce

08.02.2016 6:59

Postavením vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se dnes již poněkolikáté bude zabývat vláda. Dosavadní debaty ministrů o tom, pod jaký zákon šéfka úřadu Alena Vitásková spadá, jasný výsledek nepřinesly. Vedle ERÚ bude kabinet řešit novelu zákona o autorském právu, novelu zákona o civilním letectví nebo jmenování soudců. Odpoledne zasedne koaliční rada, která se bude zabývat elektronickou evidencí tržeb a sazbami daně z přidané hodnoty.

Vláda bude řešit osud Vitáskové, autorské právo nebo soudce
Foto: Facebook Aleny Vitáskové
Popisek: Alena Vitásková
reklama

Spory kolem Vitáskové se vedou už několik týdnů. Ministerstvo vnitra tvrdí, že spadá pod služební zákon a měla by tedy složit služební slib. Naopak ministerstvo průmyslu a obchodu má za to, že je nyní na vedení ERÚ možné pohlížet jako na osoby, které nejsou ve státní službě. Rozdíl je zásadní, protože pokud by Vitásková spadala pod služební zákon, musela by být jako osoba čelící obžalobě postavena mimo službu.

Mezi další body dnešního jednání vlády patří novela zákona o civilním letectví, která by měla vyřešit spory majitelů letišť a pozemků pod nimi, novela z dílny ministerstva zdravotnictví týkající se vzdělávání lékařů či novela zákona o autorském právu, která má vést k lepšímu právnímu zabezpečení zájmů nositelů práv i uživatelů.

Kabinet dnes projedná také podpis úmluvy Rady Evropy, která se týká prevence a potírání násilí na ženách a domácího násilí, strategii rozvoje sociálních služeb do roku 2025 nebo návrh na jmenování 35 nových soudců. Ministři dostanou také informaci o návrzích na řešení britských požadavků na reformu EU a shrnutí pozice Česka v této otázce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…