Vláda chce řešit nezaměstnanost pomocí slevy na sociálním pojištění, prohlásil Sobotka

03.03.2014 13:15 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka řekl v pondělí na tiskové konferenci v Ostravě, že v Moravskoslezském kraji by se měl pilotně zkoušet projekt snížení sociálního pojištění. Měl by pomoci při zaměstnávání některých kategorií nezaměstnaných, týkal by se například lidí ve věku nad 50 let. Programy už připravuje vláda a zkoušet by se podle premiéra měly začít co nejdříve.

Vláda chce řešit nezaměstnanost pomocí slevy na sociálním pojištění, prohlásil Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Moravskoslezský kraj patří k regionům s nejvyšší nezaměstnaností v zemi. Práci tam nemá přes 90.000 lidí a podíl nezaměstnaných na konci ledna dosáhl 10,9 procenta. Téměř 40 procent nezaměstnaných tvoří lidé nad 50 let. Podle Sobotky by konkrétně zaměřené programy mohly těmto lidem pomoci více než například zavedení předčasných penzí.

Sleva na sociálním pojištění pro lidi v předdůchodovém věku je lepší než předčasný důchod

„Pokud by tady existovaly programy zaměstnanosti orientované na lidi v předdůchodovém věku, a naše vláda takové programy připravuje, včetně toho, že chceme zavést slevu na sociálním pojištění pro lidi v předdůchodovém věku, tak si myslím, že to je lepší řešení z hlediska stability státního rozpočtu než se vracet k předčasným penzím pro některé zaměstnanecké kategorie," řekl Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzkaz Filipa Turka čtenářům PL: Čeká nás boj. Nepodceňujme český a bruselský deep state

17:42 Vzkaz Filipa Turka čtenářům PL: Čeká nás boj. Nepodceňujme český a bruselský deep state

Novoroční vzkaz Filip Turka čtenářům ParlamentníchListů.cz.