Vláda dnes projedná mj. vydání dluhopisů za 157 miliard korun

13.02.2013 6:46

Vláda dnes projedná návrh ministerstva financí vydat letos dluhopisy za téměř 157 miliard korun. Z toho chce ministerstvo 7,8 miliardy korun využít na částečné krytí schodku státního rozpočtu za rok 2011. Kabinet se bude zabývat také harmonogramem výstavby dopravní infrastruktury či poslaneckou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie.

Vláda dnes projedná mj. vydání dluhopisů za 157 miliard korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

 Ministerstvo dopravy předloží aktualizovanou verzi harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury pro léta 2008 - 2013. K původně plánovaným projektům nová verze připojuje například stavbu obchvatu Chrudimi, mimoúrovňové křižovatky u Čerčan a u obce Hostivice.

Výsledky auditu ERÚ

Poslanecký návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie zavádí měsíční platby provozovatelům těchto zdrojů místo dosavadních čtvrtletních. Hlavním účelem návrhu je ušetřit státu peníze, nenavrhuje ale zrušit nebo omezit vyplácení peněz na některý z podporovaných zdrojů energie.

Na žádost ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby se vláda dnes možná bude zabývat výsledky auditu Energetického regulačního úřadu o výkupních cenách fotovoltaické elektřiny. Podle předsedkyně úřadu Aleny Vitáskové špatným nastavením výkupních cen v letech 2005 až 2011 zřejmě vznikla škoda ve výši desítek miliard korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

18:13 Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

Knězi Tomáši Halíkovi se tuto sobotu dostane dalšího ocenění. V Polsku podle ČTK převezme medaili sv…