Vláda má dnes znovu na programu leteckou záchranku i mýto

09.03.2016 6:30

Vláda se na svém dnešním zasedání vrátí k materiálům, jejichž projednávání před týdnem způsobilo koaliční roztržku. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) znovu předloží návrh tendru na leteckou záchrannou službu a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se měl do dneška vypořádat s výhradami ke svému návrhu na prodloužení smlouvy na provoz mýtného se společností Kapsch.

Vláda má dnes znovu na programu leteckou záchranku i mýto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do vládní lavice na zasedání sněmovny

Materiál o letecké záchrance se už odkládal kvůli ceně i plánům převést službu aspoň částečně ze soukromníků na stát. Tentokrát by kabinet mohl definitivně schválit vypsání tendru na šest základen z deseti. To by znamenalo, že armáda i policie by přibraly každá jednu další k nynější jedné základně. Soukromníci mají dostat smlouvu na tři roky, během kterých se připraví přesun celého systému pod stát.

Ťok navrhuje zadat zakázky na výběr mýtného současnému provozovateli, firmě Kapsch, bez výběrového řízení. Ťok to považuje za krizovou a aktuálně jedinou možnou variantu. Situaci prý nelze řešit jinak kvůli chybějící dohodě s Kapschem na spolupráci při předání systému novému provozovateli.

Oba návrhy kabinet před týdnem kabinet odložil a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) proces jejich projednávání označil za podraz. Začal v souvislosti s tím prý přemýšlet, jestli koalice může fungovat dál. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jeho kritiku odmítl.

Z dalších materiálů by se vláda měla zabývat například rozsáhlou novelu insolvenčního zákona. Ministerstvo spravedlnosti v ní chce mimo jiné zvýšit svůj dohled nad insolvenčními správci, ztížit podávání šikanózních návrhů a zpřísnit podmínky pro poradenství v oblasti oddlužení.

Kabinet původně měl zasedat v pondělí ráno, ale mimořádně zasedne dnes ve 20 hodin. Premiér Sobotka byl v pondělí na summitu EU v Bruselu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

21:47 Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož…