Vláda má jednoho autoritářského vůdce a všichni drží hubu a krok, rozpálil se Kalousek. A navrhl, jak Babiše porazit

22.12.2019 9:48

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se rozhovořil pro server Novinky.cz. Podle jeho slov je možné premiéra Andreje Babiše (ANO) porazit jen tehdy, když se vyrazí mezi lidi.

Vláda má jednoho autoritářského vůdce a všichni drží hubu a krok, rozpálil se Kalousek. A navrhl, jak Babiše porazit
Foto: Kalousek
Popisek: Miroslav Kalousek na tiskovém brífinku před schůzí sněmovny

Kalousek se v rozhovoru pustil do kritiky vlády za to, že nemá odvahu udělat nepopulární reformu důchodů a zdravotní péče. Zároveň také uvedl, že vláda dávkami a platy uplácí voliče.

„Za ta léta mám vládní i opoziční zkušenost. Ve vládě máte šanci něco prosadit, ale i velkou odpovědnost. V opozici máte zase povinnost se snažit o demokratickou diskusi, v poslední době se snažit, aby alespoň nějaká diskuse probíhala,“ poznamenal Kalousek k rokům stráveným v politice. 

Proč se podle jeho slov nedaří opozici příliš prosadit? „Je toho hodně. Začnu u nás. Pravděpodobně by měly být opoziční strany schopnější. Na druhou stranu se změnil mediální svět. Třetinu trhu drží předseda vlády, s třetinou má pakt o neútočení. Jen třetina je nezávislá a možností, jak oslovit lidi, je podstatně méně. Stoprocentně fungují jen sociální sítě a ježdění za lidmi. Musíte se zvednout a objíždět města a vesnice a mluvit s lidmi a slyšet, že je něco trápí víc, než si myslíte,“ podotkl.

Anketa

Podporujete stávky a hladovky za klima?

2%
98%
hlasovalo: 20320 lidí
Kalousek pak odmítl, že by vláda kromě Babišových problémů neměla žádné skandály. „Nepamatuji si skandálnější vládu,“ uvedl. „Nejstabilnější jsou autoritářské režimy,“ podotkl Kalousek s tím, že se mu začínáme blížit. „Vláda má jednoho autoritářského vůdce a všichni drží hubu a krok. To není dobře a doplatíme na to stejně jako na špatnou rozpočtovou politiku. Jsme zemí, kde jsme včera snědli, co mělo být snědeno až zítra. A výrazná část toho neměla být snědena, ale investována do modernizace země a její konkurenceschopnosti a odolnosti rozpočtu proti krizi. Bylo to obětováno ve prospěch uplácení voličů,“ sdělil Kalousek. 

Závěrem se Kalousek také vyjádřil ke starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS), kterého podpořil v jeho snaze postavit pomník vlasovcům. „Řeporyje nemají v úmyslu postavit pomník generálu Vlasovovi. Nechci se pouštět do historických anotací, kdo koho zradil, jestli ti kluci Sovětský svaz nebo Sovětský svaz ty kluky. Zásah vlasovců byl rozhodující pro úspěch Pražského povstání. Wehrmacht kapituloval před příchodem Rudé armády a v Praze zemřelo tím pádem mnohem méně lidí, než kolik by zemřelo, kdyby se čekalo až na příjezd Koněva. Padlo při tom 300 kluků – ať je za jejich činnost soudí Pán Bůh – ale za pomoc Pražanům si vzpomínku zaslouží,“ dodal.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…