Vláda o rok odkládá vznik jednotného inkasního místa

03.11.2011 19:37

Vytvoření jednotného inkasního místa se zřejmě posune až na rok 2014, tedy o rok proti původnímu plánu. Novinářům to dnes ve sněmovně řekl premiér Petr Nečas (ODS), přičemž také připustil odložení celé daňové reformy až na rok 2014 s výjimkou loterijního zákona. Vládní koalice přitom se spuštěním daňové reformy, která má mimo jiné přinést zrušení stravenek či superhrubé mzdy, počítala od roku 2013. Pro svůj nejnovější návrh má premiér podporu vládního partnera z Věcí veřejných.

Vláda o rok odkládá vznik jednotného inkasního místa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

 

"Spuštění jednotného inkasního místa bude možné až od prvního ledna 2014," řekl Nečas. "A jsme přesvědčeni, že vhodnější bude, samozřejmě s výjimkou loterijní daně, ta má i v tom návrhu jinou účinnost, spustit všechno naráz," dodal předseda vlády a ODS.


Podle Nečase se na základě projednávání nového občanského zákoníku jednoznačně ukazuje, že spuštění jednotného místa bude skutečně možné až od 1. ledna 2014. Vláda proto podle něho nyní odborně a legislativně posuzuje, zda neposune na rok 2014 i začátek důchodové reformy.


"Osobně se zatím nekloním k tomu, že je nutné to posunout na 1. ledna 2014, myslím, že je průchodný 1. leden 2013, ale je to otázkou velice podrobných legislativních analýz a vazeb na občanský zákoník a jednotné inkasní místo," řekl Nečas.

John: Návrh podpoříme


"Od věcí veřejných je třeba očekávat plnou podporu tomuto návrhu," řekl na tiskové konferenci, která navazovala na Nečasovo vyjádření, předseda VV Radek John. Nejmenší vládní strana podle něj podporuje odložení daňové i důchodové reformy. VV daňové reformě vytýkají, že přinese výpadek 20 miliard korun z příjmu státního rozpočtu. "Odložení je i krizové řešení, které přináší rozpočtu 20 miliard na příští rok", dodal John.


Zavedením jednoho inkasního místa, které je základem návrhu vládní daňové reformy, se nyní zabývá sněmovna. Návrh je nyní před druhým čtením. Jako celek by daňovou reformu měli poslanci schvalovat již příští týden.

Čtěte také:

Výbor nedoporučil zachovat daňové zvýhodnění stravenek

ČSSD chce omezit daňové příjmy čtyř největších měst

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…