Vláda obnoví krizový štáb, informoval ministr vnitra

18. 9. 2020 13:30

Sociální demokraté již delší dobu žádají obnovení Ústředního krizového štábu, premiér Andrej Babiš byl ale stále proti. Současný stav s onemocněním Covid – 19 se v České republice ale stále zhoršuje, ve čtvrtek přibylo dokonce přes tři tisíce nově nakažených. Premiér Andrej Babiš proto nyní otočil a s obnovou krizového štábu souhlasí.

Vláda obnoví krizový štáb, informoval ministr vnitra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama
Po obnovení krizového štábu v posledních týdnech volali nejen sociální demokraté, ale také většina opozičních stran, ke kterým se také přidali hejtmani jednotlivých krajů. Premiér ale stále odmítal s tím, že se o epidemii jedná ve vládní radě pro zdravotní rizika. Nyní však svůj postoj přehodnotil. 
 

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20618 lidí
„Dnes jsme se s premiérem dohodli na obnovení činnosti ústředního krizového štábu od pondělí. Návrh projedná vláda na svém jednání,“ informuje ministr vnitra Jan Hamáček na svém twitteru.
 
Ministr Hamáček o krizovém štábu hovořil i na zasedání Sněmovny před dvěma dny. „Z mého pohledu Ústřední krizový štáb neznamená nouzový stav. My jsme připraveni fungovat i v tom stavu "normálním" a nikdo se do nouzového stavu nežene, protože ani ta čísla tomu zatím neodpovídají. Ale jsem přesvědčen, že obecně platí to, že pokud máme nějaké vyzkoušené mechanismy, tak bychom je měli používat a neměli bychom vymýšlet něco nového a nevyzkoušeného,“ řekl Hamáček.
 
Ústřední krizový štáb je podle ČSSD nejlepší platforma pro vzájemnou koordinaci a komunikaci a jedním z klíčových předpokladů zabránění nutnosti přijímat přísná omezení či v krajním případě vyhlašovat nouzový stav.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…