Vláda opět projedná prodej Lobkovického paláce, je už posudek

15.06.2012 17:22

Vláda by do konce června měla znovu na stůl dostat návrh na prodej Lobkovického paláce Německu, tentokrát již zřejmě s konkrétnějšími obrysy ceny. Ministerstvo zahraničí má již dokončený posudek pro převod státního majetku, který obsahuje ocenění a tržní odhad hodnoty paláce. Posudek předalo k posouzení ministerstvu financí.

Vláda opět projedná prodej Lobkovického paláce, je už posudek
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných
reklama

Má ho i ministerstvo kultury, protože jde o kulturní památku, uvedlo dnes na dotaz ČTK ministerstvo zahraničí. Částku v posudku tají. Prodej by byl součástí většího projektu obou zemí. Vláda již dříve souhlasila s tím, že česká diplomacie připraví transakci s nemovitostmi, při níž by Německo získalo Lobkovický palác, kde nyní jeho velvyslanectví sídlí v pronájmu, a ČR dostane pozemky v centru Berlína pro novou budovu české diplomatické mise.

Předběžná jednání probíhají

O barokní palác, který si pronajímá, usiluje Berlín delší dobu. "Poté, co ministerstvo financí schválí výši vypracovaných posudků, bude ministerstvo zahraničí jednat s německou stranou o konkrétní smlouvě. Předběžná jednání již probíhají," uvedlo ministerstvo.

Posudek pro prodej paláce obsahuje znalecké ocenění souboru nemovitostí. Znalecký posudek obsahuje administrativní - zjištěnou - cenu a odhad tržní hodnoty nemovitostí, uvedlo ministerstvo.

Palác má pro Německo velký symbolický význam v souvislosti se znovusjednocením země. Z jeho balkonu bylo na podzim roku 1989 oznámeno uprchlíkům z východního Německa, že mají možnost odejít na Západ. Možnost odchodu do tehdejší Spolkové republiky Německo asi 4000 východním Němcům z balkonu oznámil v září 1989 západoněmecký ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…