Vláda přichází, bude se vyhazovat. Kde?

29.01.2014 7:52 | Zprávy

Úřady ministerstev čekají velké personální změny. Desítky vysokých úředníků se bojí o své křeslo. Hodně z nich se totiž do funkce dostalo s nástupem Rusnokova kabinetu a teď je čeká odchod. Jak píše deník MF Dnes, ministři nové vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) už mají seznamy svých lidí, které si na úřady přivedou. Nejvíc lidí prý vyhodí ministři z hnutí ANO.

Vláda přichází, bude se vyhazovat. Kde?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL podepsali koaliční smlouvu

Za hnutí ANO Andreje Babiše míří do křesel resortních náměstků úplní nováčci, píše MF Dnes. Někteří z nich mají zkušenosti z byznysu, které získávali v podniku šéfa hnutí. Například na resort dopravy míří Milan Feranec, krizový manažer koncernu Agrofert. Někteří kandidáti mají alespoň minimální zkušenosti i z politiky. Na Ministerstvo kultury zamíří neúspěšný kandidát z prezidentské volby Vladimír Franz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Evropská komise

Podle vás se chce Evropská komise zavděčit všem. Na to jste přišla jak? Nemyslíte, že realita je úplně opačná a rozhodování Evropské komise štve čím dál víc lidí, politiků i států? Jak je vůbec možné, že má takový vliv na rozhodování, když jsou to vlastně lidmi nevolení politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Držte h*by, váš názor nikoho nezajímá.“ Vzkaz hvězdy nového pořadu ČT kritikům

21:18 „Držte h*by, váš názor nikoho nezajímá.“ Vzkaz hvězdy nového pořadu ČT kritikům

Moderátor nové talkshow České televize Chi Chi na gauči vyvolal vlnu ostrých reakcí, když v pozvánce…