Vláda probere rozpočet i evropské dotace. Výdaje státu přesáhnou 1,6 bilionu

16.09.2019 6:06

Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády budou na dnešním jednání tripartity debatovat o návrhu státního rozpočtu nebo o čerpání peněz z evropských fondů, napsala ČTK.

Vláda probere rozpočet i evropské dotace. Výdaje státu přesáhnou 1,6 bilionu
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Pravděpodobně se bude hovořit i o růstu platů státních zaměstnanců. Vládní koalice se v pátek dohodla, že všichni zaměstnanci ve veřejné sféře dostanou v příštím roce přidáno 1500 Kč do tarifů a že se zruší nejnižší platová tabulka pro nejhůře placené profese. Tuto dohodu chce koalice podle dřívějších informací na dnešní tripartitě představit.

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok rozpočet se schodkem 40 miliard korun. Celkové výdaje mají představovat víc než 1,6 bilionu korun. Nárůst výdajů na platy zaměstnanců bude znamenat pro rozpočet zhruba dvě miliardy korun navíc. Rozpočtem se bude vláda zabývat odpoledne po jednání tripartity, a to za účasti prezidenta Miloše Zemana.

Dalším bodem jednání bude stav čerpání peněz z evropských fondů a příprava na nové programové období. Pro současné programové období na léta 2014 až 2020 už úřady vyhlásily za všechny programy 958 výzev s celkovým objemem 745 miliard korun.

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula řekl ČTK, že o minimální mzdě se dnes jednat nebude. Předpokládá však, že se toto téma na pořad jednání dostane v dohledné době, aby mohla vláda včas rozhodnout o jejím vývoji pro příští rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Faltýnek hasí průs*r: Řešili jsme situaci zdravotníků

10:15 Faltýnek hasí průs*r: Řešili jsme situaci zdravotníků

Jaroslav Faltýnek vzal na sebe aféru vyšehradského ilegálního posezení ministra zdravnotictví Romana…