Vláda projedná azylovou novelu

08.02.2023 6:30 | Zprávy

Úpravy azylových zákonů nebo jmenování rektora Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) projedná na dnešním zasedání vláda.

Vláda projedná azylovou novelu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhá schůze vlády v tomto roce

Na programu je i návrh ministerstva dopravy, který znamená první krok ke zrušení územní ochrany vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Kabinet se k zastavení prací na projektu kanálu zavázal v programovém prohlášení. Ministři proberou také nařízení, které zavádí výjimky pro používání olova ve zdravotnických prostředcích.

Azylová předloha vychází z větší části z novel, které schválila předchozí vláda ANO a ČSSD v listopadu 2019 a v září 2020. Nově obsahuje návrh na zařazení dětí z ciziny s povoleným dlouhodobým pobytem do systému veřejného zdravotního pojištění až do jejich zletilosti či zpřísnění trestního postihu převaděčství v trestním zákoníku. Vnitro zdůrazňuje, že návrh není reakcí na migrační vlnu po loňské ruské invazi na Ukrajinu.

Novým rektorem ZČU zvolil akademický senát bývalého děkana fakulty aplikovaných věd Miroslava Lávičku. Vysokou školu se 11.500 studenty povede od 1. března do února 2027. Na programu vlády je i materiál nazvaný návrhy na řešení opatření k posílení konkurenceschopnosti a rozvoje podnikání z pohledu právních předpisů na ochranu životního prostředí.

Ministři projednají také návrh podpory vlády pro český biatlonový svaz na pořádání mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v příštím roce či návrh na změny v přílohách Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…