Vláda projedná odměny pro zdravotníky. Mohou je dostat v květnu

08.03.2021 6:30

Vyplacení odměn pro zdravotníky v nemocnicích, prodloužení termínu pro daňová přiznání či prominutí DPH na respirátory má dnes projednat vláda.

Vláda projedná odměny pro zdravotníky. Mohou je dostat v květnu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Vláda 12.10. na tiskové konferenci oznamuje mimořádná opatření v boji proti koronaviru
reklama

Na programu jsou dále strategie řešící rovnost mužů a žen, budoucnost dopravy či policie nebo stanoviska ministerstev ke kontrolním závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by měla vládě předložit dvě daňové úpravy. Ministerstvo financí plánuje o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho tak bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června. Další prodloužení ministerstvo chystá i v případě nulové sazby DPH na respirátory třídy FFP2, případně vyšší nebo srovnatelné úrovně. Opatření, kterým chtěla vláda podpořit snížení cen ochranných pomůcek, by měla trvat další dva měsíce navíc až do 3. června.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) plánuje předložit návrh na vyplacení odměn pro zdravotníky v nemocnicích, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní nasazení. Peníze by měli dostat v květnové výplatě. Loni zdravotníci v nemocnicích obdrželi za jarní měsíce navíc 75 000 korun hrubého.

Na řádném programu kabinetu jsou mimo jiné strategie rovnosti žen a mužů do roku 2030, dopravní politika a koncepce rozvoje policie do roku 2027 nebo vyhodnocení naplňování státní energetické koncepce ČR.

Ministři projednají také nařízení vlády, které snižuje limity pro hliník v materiálech pro hračky a zavádí speciální limity pro formaldehyd u hraček určených pro děti do tří let nebo určených k vkládání do úst. Na programu je i řada stanovisek ministerstev ke kontrolním závěrům NKÚ a informací resortů ohledně toho, jak plní opatření, která kvůli závěrům NKÚ přijaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …