Vláda schválila vydání dluhopisů za 210 miliard korun

04.12.2013 16:16 | Zprávy
autor: jma, čtk

Vláda dnes schválila návrh Ministerstva financí (MF) vydat příští rok dluhopisy až za 209,6 miliardy korun. Peníze chce úřad využít na odkup dluhopisů splatných v příštím roce a odkup dalších dluhopisů z trhu. Informoval o tom zdroj obeznámený s jednáním vlády. Nově vydané dluhopisy by neměly zvýšit státní dluh, napsalo MF v důvodové zprávě k návrhu zákona o státním dluhopisovém programu na úhradu jmenovitých hodnot státního dluhu splatných v roce 2014.

Vláda schválila vydání dluhopisů za 210 miliard korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ministerstvo může peníze využít podle návrhu na úhradu jistin dluhopisů splatných v roce 2014, státních dluhopisů s dobou splatnosti delší než jeden rok odkupovaných z trhu v roce 2014, případných předčasných splátek dluhopisů nebo případných předčasných splátek jistin úvěrů přijatých od Evropské investiční banky. Splatnost dluhopisů vydaných podle navrženého zákona by měla činit maximálně 105 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přegenerálováno. Vyšší důstojníci z osmdesátek by tu flákárnu zvládli. Fidler doporučuje Trumpovo řešení

18:15 Přegenerálováno. Vyšší důstojníci z osmdesátek by tu flákárnu zvládli. Fidler doporučuje Trumpovo řešení

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Tady prostě za normálních podmínek funkci pro generála nenajdete. Maximálně p…