Vláda se bude dnes zabývat mimo jiné horním zákonem

17.06.2019 6:40

Novelou horního zákona, která má eliminovat případné budoucí výdaje ze státního rozpočtu na odstraňování následků hornické činnosti, či harmonogramem přípravy nového horního zákona se bude na svém dnešním zasedání zabývat vláda. Kabinet by měl projednat i aktualizaci plánu Re:Start, určený pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj, která navrhuje 16 nových opatření za 10,1 miliardy korun. Ve zveřejněném programu kabinetu naopak chybí návrh státního rozpočtu, který má vláda schválit do čtvrtka.

Vláda se bude dnes zabývat mimo jiné horním zákonem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Rozpočet, který navrhuje ministerstvo financí se schodkem 40 miliard korun, na oficiálním programu zatím chybí. Podle rozpočtových pravidel má vláda přitom do 20. června schválit návrh příjmů a výdajů státního rozpočtu. "MF předložilo vládě návrh příjmů a výdajů státního rozpočtu na rok 2020 na konci května a předpokládá, že tento materiál bude vládou v řádném termínu projednán," sdělilo na dotaz ČTK ministerstvo. Vláda musí rozpočet schválit a předložit Poslanecké sněmovně do konce září.

Vláda má na programu i výroční zprávy Státního fondu dopravní infrastruktury a Českého telekomunikačního úřadu či novelu zákona o bezpečnosti práce. Ministři se budou zabývat i poslaneckým návrhem Pirátů, podle kterého by se na místa ředitelů kulturních příspěvkových organizací musela vypisovat výběrová řízení. Nyní závisí jmenování a odvolávání ředitelů kulturních příspěvkových organizací na zřizovatelích, tedy na ministru kultury nebo krajských a obecních radách.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

19:21 Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

Policie vyhlásila pátrání po údajně šestnáctiletém mladíkovi Rasollu Mohammadovi s informací, že můž…