Vláda se bude zabývat dětskými skupinami i obecní policií

22.08.2012 6:25 | Zprávy
autor: jno, čtk

Pravidla pro případný vznik takzvaných dětských skupin, kterých by rodiče mohli využívat místo mateřských školek, je jedním z bodů dnešního jednání vlády. Ministři proberou také normu, která rozšíří některé pravomoci obecních a městských policistů.

Vláda se bude zabývat dětskými skupinami i obecní policií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Dětské skupiny by se měly stát alternativou k jeslím a školkám, navrhuje ministerstvo práce ve věcném záměru nového zákona. Od služby si slibuje větší zaměstnanost matek či otců a s ní také větší odvody do státní pokladny.

Strážníci městských a obecních policií by měli získat některá oprávnění, která v současné době náleží pouze policii, navrhuje novela příslušného zákona z dálny ministerstva vnitra. Nově by mohli strážníci vstupovat například do heren či restaurací po zavírací době, navíc i do neveřejných částí v případě, že by se tam podával či prodával alkohol a cigarety nezletilým.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„H*vno Babiš. Za to může Fiala!“ Drahé palivo: známé tváře promluvily

4:45 „H*vno Babiš. Za to může Fiala!“ Drahé palivo: známé tváře promluvily

„Jsou docela děsivé. Za tohle může Fiala, ten celý spolek s tím Rakušanem… ti se prsili, jak nás ods…