Vláda se chlubila, kolik škrtla úředníků. Neřeší to vůbec nic, vzkázal Kalousek

07.03.2023 16:00 | Ze sítí

Vláda škrtla 800 úřednických míst. Což podle někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) neřeší vůbec nic. „Význam tohoto kroku se limitně blíží nule,“ poznamenal Kalousek na svém twitterovém profilu. Následně se vyjádřil i k tomu, jak bude dále docházet k zadlužování našich dětí a vnuků.

Vláda se chlubila, kolik škrtla úředníků. Neřeší to vůbec nic, vzkázal Kalousek
Foto: Screen: YouTube
Popisek: Miroslav Kalousek

„Zrušit cca 1 % úřednických (většinou neobsazených) míst, neřeší vůbec nic. Význam toho kroku se limitně blíží nule. K tomu je dlužno dodat, že celkový počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu se letos zvýšil o 7,9 tisíce. To už význam má. Bohužel negativní,“ píše Kalousek na svém twitterovém účtu.

Následně pak Kalousek reagoval také na členku KDU-ČSL Markétu Vyvlečkovou, která na svém twitterovém profilu uvedla: „Nejvíc mě jako ekonomku na současné vládě irituje ta neochota radikálně šetřit a udělat reformy. Prorodinná politika znamená, že nebudeme zadlužovat naše děti a vnoučata zbytečnými dluhy. S tím jsem i kandidovala za KDU-ČSL a koalici SPOLU,“ napsala. 

„V rámci KDU-ČSL je to menšinové stanovisko. Vlastně je to menšinové stanovisko ve všech vládních stranách. V úctě mu tleskám, protože to není lehké říct nahlas. Dokud to ale ve vládních stranách nebude stanovisko většinové, budeme děti a vnuky neúměrně zadlužovat dál,“ poznamenal k tomu Kalousek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…