Vláda začne probírat rozpočet na příští rok

12.09.2012 6:24

Vláda ve středu začne projednávat rozpočet na příští rok, jehož přípravu ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) minulý týden zkomplikovala sněmovna, když nepřehlasovala senátní veto k daňovému balíčku. Kabinet už na minulém zasedání zvýšení daní navrhl znovu. S navýšením totiž rozpočet počítá, pokud by nebyly schváleny, vláda by nebyla schopna dodržet naplánovaný schodek. Spory kolem budoucí sazby DPH tak posilují podle předsedy vlády a ODS Petra Nečase hrozbu rozpočtového provizoria. Informuje ČTK.

Vláda začne probírat rozpočet na příští rok
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ve sněmovně se schyluje k hlasování o důvěře vládě

Debatu o rozpočtu na rok 2013 ve středu ministři neuzavřou, schvalovat ho kabinet bude koncem září. Ministři se budou detailněji zabývat rozpočtem fondu bydlení a fondu dopravní infrastruktury, proberou také nároky policie na platy v příštím roce.

Návrh, který vládě předkládá policejní prezident Martin Červíček, počítá s 38.996 služebními místy, což je o téměř 1400 méně než v letošním roce. Platy by policistům měly klesnout oproti letošku v průměru o téměř sedm set korun na 30.616 korun. Celkem chce Červíček na platy a spojené povinné odvody zhruba 19,3 miliardy. Je to o 440 milionů méně, než původně požadoval Červíčkův předchůdce Petr Lessy.

Na programu má vláda také kontroverzní návrh surovinové politiky ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby (ODS). Dokument doprovází návrh energetické koncepce státu a podle ekologických organizací otevírá cestu k prolomení limitů těžby uhlí na severu Čech a zvýšení těžby uranu. Proti návrhu budou ráno před Strakovou akademií demonstrovat ekologičtí aktivisté a zástupci ohrožených obcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …