Vláda zruší centrum, které nás mělo chránit před biologickým útokem

07.02.2013 8:41 | Zprávy

Vláda kvůli úsporám zruší Centrum biologické ochrany Těchonín v Orlických horách. Funkce tohoto střediska, které vzniklo za 1,75 miliardy korun v reakci na teroristické útoky ze září roku 2001, mají převzít ostatní instituce. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Vláda zruší centrum, které nás mělo chránit před biologickým útokem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády

Vláda o osudu pracoviště rozhodla na svém lednovém zasedání. "Znamená to další krok k definitivnímu řešení. A Těchonín prostě nemá dobré řešení. Holt dědictví," poznamenal generální sekretář ministerstva obrany Jan Vylita.

Ve hře jsou podle listu už jen dvě varianty. Pravděpodobnější by znamenala úplné zastavení provozu a odprodání centra jako nepotřebného armádního majetku, čímž by obrana ušetřila ročně až 120 milionů korun. Další možností je pokračovat pod nově vzniklou příspěvkovou organizací. To by státní pokladnu vyšlo ročně na 50 milionů korun. Zbylé peníze by centrum muselo vydělávat vlastní činností, například laboratorním výzkumem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…