Vladimír Franz o blbé náladě: Už nemůžeme říkat, že za to může někdo jiný

09.11.2012 12:23

Kandidát na českého prezidenta Vladimír Franz poskytl rozhovor serveru Česká pozice. Mluvil o náladě ve společnosti, jak ji poznal, když jezdil českými městy. A také se vyjádřil k problémům s Romy.

Vladimír Franz o blbé náladě: Už nemůžeme říkat, že za to může někdo jiný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Vladimír Franz
reklama

Franz uznává, že v poslední době vládne ve společnost „blbá nálada“. „Dřív jsme mohli říkat, že za to někdo může. Ale nyní si musíme říct, jestli ten komunismus nebyl jen forma uspořádání nebo myšlenkový směr, ale jestli to není především vlastnost,“ říká umělec.

Vyhrává závist

I proto v této zemi podle Franze vedou kampaně cílící na závist. „Napříč republikou člověk vidí, jakoby lidé měli pocit, že jim stát byl ukraden,“ prohlásil Franz pro Českou pozici.

Prof. JUDr. Vladimír Franz

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

Umělec si myslí, že romské problémy musí řešit hlavně sami Romové. „Je to i na Romech, aby nějakým způsobem existenční otázky řešili. Musí vygenerovat elity, které budou vést ten dialog. Ale to řešení musí přijít z jejich strany,“ řekl.

Podle Franze řešení existuje, protože v Česku vždycky žilo více národů dohromady. „Když byla amnestie, strávil jsem týden mezi propuštěnými kriminálníky na Hlavním nádraží. Chtěl jsem to poznat,“ popsal, jak se snažil poznat různé skupiny lidí na počátku 90. let.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…