Vlaky stojí, nádražáci tančí. VIDEO Českých drah vás vykolejí

05.04.2021 10:35

České dráhy se těší, až se k nim zase vrátí zákazníci a k tomuto účelu vytvořily taneční video. V něm mladí železničáři tančí na hit Jerusalema. Vzorně, v resirátorech. Příště by se chtěl přidat i Leo Express. Ale výsledky Českých drah příliš lichotivé nejsou.

Vlaky stojí, nádražáci tančí. VIDEO Českých drah vás vykolejí
Foto: Repro Youtube ČD
Popisek: Taneční reklamní spot Českých drah
reklama

Moderní marketing dorazil se zpožděním i do Českých drah. I největší vlakový dopravce v Česku vytvořil taneční video se svými zaměstnanci. Na Twitteru se České dráhy chlubí, že jejich zaměstnanci: „Neztrácejí dobrou náladu a těší se, až vás zase potkají na palubě našich vlaků! Moc jim totiž chybíte! Tancování je také baví, ale práce a starost o vás je těší víc.“

Zaměstnanci (pokud se nejedná o najaté herce) tančí na hudbu hitu Jerusalema a podle videa tančil i management Českých drah, tančilo se i ve vlaku a zákaznický personál (ZAP) se hlásil ke svým městům a trasám. Dodejme, že všichni zaměstnanci jsou vzorně zarespirátorovaní.

Radostně tančíci zaměstnanci ČD

K této aprílové akci by se příště rád připojil i další dopravce, Leo Express.

Není jasné, kolik tento spot s licencovanou hudbou stál. Ale finanční výsledky Českých drah důvodem k tanci rozhodně nejsou. Dle ČTK v prvním pololetí roku 2020 hospodařily České dráhy se ztrátou 1,98 miliardy korun. „Po zavedení opatření proti šíření nemoci poklesl počet cestujících v našich vlacích oproti běžnému stavu o více než 90 procent. Vzhledem k potřebě udržet dostatečnou kapacitu a frekvenci přepravy s cílem minimalizovat dopady na ekonomiku státu a zdraví populace, nebylo možné výrazněji snížit náklady. Tržby se však propadly na minimum,“ uvedl Václav Nebeský, tehdejší ředitel Českých drah. Chyběli turisté, ale ve ztrátě byla i jinak zisková nákladní doprava.

Pokud jde o výsledky za celý rok 2020, ty budou České dráhy publikovat až 29. dubna letošního roku. Ovšem vzhledem k tomu, že covidová situace byla tristní i v druhé polovině roku, není příliš realistické očekávat dobré výsledky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migrace bude. Zvykněte si, Češi. V Africe ji měli rádi, teď poučila v ČT

7:55 Migrace bude. Zvykněte si, Češi. V Africe ji měli rádi, teď poučila v ČT

ČT v Událostech, komentářích nabídla pohled ženy, která strávila několik let v Africe. A teď se o ní…