Vlasák na ČT: ODS dostala ve volbách facku. A možná je to dobře

12. 2. 2013 21:28

Česká republika bude moci v příštím rozpočtovém období získat od Evropské unie přes 517 miliard korun. Podle Oldřicha Vlasáka (ODS), místopředsedy Evropského parlamentu, se jedná o výsledek, který je nad očekávání. „Částka je zhruba o jednu miliardu vyšší než původní navrhovaná,“ pochvaloval si v pořadu Hyde Park na ČT 24. Nechápe prý proto rozezlenou reakci některých opozičních poslanců. Řeč se stočila i na situaci v Evropské unii, její budoucnosti a současnému úpadku preferencí ODS.

Vlasák na ČT: ODS dostala ve volbách facku. A možná je to dobře
Foto: ODS
Popisek: Europoslanec Oldřich Vlasák

 

Napříč veřejností se ozývají stále nespokojenější hlasy, které volají po vystoupení z Evropské unie. Podle Vlasáka by to ale byla chyba. „Evropská unie má tolik obrovských výhod, jako je obhájení principu demokracie či volný trh, a jsou tak velkým přínosem, že o něčem takovém nemá cenu uvažovat,“ uvedl. Připustil nicméně, že členství přináší i jisté nevýhody, zejména nadbytek regulací. Považuje je ale stále za snesitelné.

Rozpad eurozóny nehrozí

Optimisticky hovořil i o vyhlídkách eurozóny, která momentálně prochází nesnadným obdobím. „Domnívám se, že eurozóna vydrží ještě dlouho. Měly by k tomu přispět i diskuze o její budoucnosti, v nichž bude potřeba načrtnout, jak řešit její problémy a jaké politiky pro tento úkol upřednostnit,“ myslí si. Nehrozí prý ani rozpad EU, neboť integrace je v současnosti podle něj už tak daleko, že její rozpad je nemyslitelný. „Pokud Německo, Velká Británie a další velké státy budou mít ekonomický růst a potáhnou tak evropskou ekonomiku, tak si myslím, že přetrvá,“ věří Vlasák.

Českou politickou scénou v současnosti hýbou výroky dosluhujícího prezidenta Václava Klause, ve kterých označuje Václava Havla jako „levičáka“. Vlasák si dle svých slov Klause velmi váží, protože je v jeho očích osobností minimálně evropského významu a zasadil se o to, že Česká republika je zemí s fungující ekonomikou. Jeho nařčení ale nechápe. „Politik typu Klause nepotřebuje takové výroky. Havla je potřeba si vážit a dívat se na jeho památku s úctou,“ míní.

Komunální volby nesmí ODS prohrát

Vlasák v pořadu vyjádřil svou podporu vládě Petra Nečase. Očekává prý, že v nejbližší době předloží seznam kroků, aby se program ODS stabilizoval i uvnitř koalice. Minulé krajské a senátní volby znamenaly pro strany drtivou porážku. „ODS dostala velkou facku. A možná, že je to dobře,“ pronesl. Pozitivně totiž hodnotí nárůst aktivity uvnitř strany a zmobilizování sil.

Blíží se komunální volby, které mají podle mínění Vlasáka rozhodující význam. „Politika se děla odspodu. Starostové jsou ta platforma, se kterou musí strana nejvíce komunikovat,“ uvedl a dodal, že ODS tyto volby nesmí ztratit. Doufá také, že strana vyřeší své vnitřní problémy a s ostatními politickými stranami dokáže více komunikovat. Zatím to prý totiž spíše připomíná politický boj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

18:45 Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy B…