Vlastní život obětoval, aby zabránil obklíčení Ukrajinců. Na Donbasu prý padl osobní nepřítel Vladimira Putina

3. 2. 2015 10:00

Poté, co v sobotu ztroskotal pokus o urovnání krize na východní Ukrajině diplomatickou cestou, se na frontové linii mezi územím ovládaným kyjevskou vládou a povstalci rozhořely prudké boje. Podle posledních zpráv v nich padl čečenský generál Isa Munajev, který prý byl osobním nepřítelem Vladimira Putina. Údajně obětoval vlastní život, aby separatistům a Rusům znemožnil uzavřít obklíčení ukrajinských jednotek, bránících se ve městě Debalceve.

Vlastní život obětoval, aby zabránil obklíčení Ukrajinců. Na Donbasu prý padl osobní nepřítel Vladimira Putina
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka

Smrt čečenského velitele oznámil včera ukrajinský poslanec a současně velitel dobrovolnického praporu Donbas Semen Semenčenko. Podle něj Munajev obětoval vlastní život, aby rebelům znemožnil dokončit obklíčení ukrajinských jednotek. Ty se dosud brání ve městě Debalceve, důležité železniční křižovatce mezi hlavními povstaleckými baštami Doněckem a Luhanskem.

Podle Semenčenka byli Munajev a jeho jednotka pod palbou raketometů, tanků a minometů, když dorazili jako posila na pomoc obklíčeným ukrajinským jednotkám. "Měli málo zbraní, ale silného ducha," poznamenal poslanec.

Přesné okolnosti Munajevovy smrti podle agentury Unian nejsou známy, nicméně ji potvrzují i další ukrajinští politici, mimo jiné luhanský gubernátor.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…